ÖSYM 2018 KPSS DHBT Başvuru Kılavuzunu Yayımladı! Başvurular Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre KPSS DHBT sınavı için başvuru kılavuzunun yayınlandığını ve adayların sistem üzerinden istedikleri gibi erişebilecekleri belirtildi.

ÖSYM 2018 KPSS DHBT Başvuru Kılavuzunu Yayımladı! Başvurular Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan duyuruya göre önümüzdeki günlerde yapılacak olan KPSS DHBT sınavının başvuru kılavuzunun, sınava girecek olan adayların erişimlerine açıldığı ifade edildi. Sınava girecek olan adaylar ÖSYM'nin resmi sitesine girerek kolay bir şekilde başvuru kılavuzuna ulabilecekleri açıklandı.

ÖSYM SİTESİNDEN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adaylar için yayımlanan resmi duyuruya göre " Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT), sınavı 9 Aralık 2018 tarihinde uygulanacaktır. Sınav için başvuru yapacak olan adayalrın 9-17 Ekim 2018 tarihlerinde ÖSYM sistemi üzerinden yapılacaktır. Sınava girecek olan adayların KPSS katılmış oldukları öğrenim düzeylerinde DHBT'ye katılmaları zorunludur" resmi açıklaması yayınlandı.

2018-KPSS Lisans Başvuru Kılavuzu
2018-KPSS Ortaöğretim Başvuru Kılavuzu
2018-KPSS Ön Lisans Başvuru Kılavuzu

Aday Başvuru Formu
Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu

Başvuru Merkezi Listesi
Adres İline Göre Tercih Edilebilecek Yakın Sınav Merkezleri

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 23:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE