ÖSYM 2015 KPSS Soru ve Cevaplarını Açıkladı mı?

Hafta sonunda yapılan 2015 KPSS sınavının soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM tarafından soruların yüzde 10’u ana sayfadan soruların tamamı ise Aday İşlemleri Sisteminden yayınlandı. İşte ayrıntılar…

ÖSYM 2015 KPSS Soru ve Cevaplarını Açıkladı mı?

ÖSYM 2015 KPSS Soru ve Cevaplarını Açıkladı mı?

Hafta sonu yapılan 2015 KPSS sınavının soruları ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlandı. Soruların yüzde 10’u ana sayfadan geri kalan kısmının ise ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle erişime açıldığı ÖSYM Başkanlığından yapılan duyuru ile açıklandı.

ÖSYM’nin yaptığı duyuru şu şekilde;

DUYURU

(5 Temmuz 2015)

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: Temel Soru Kitapçıklarında Yer Alan Soruların %10'unun Yayımlanması ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden Adayların Erişimine Açılması

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav oturumları tamamlanmıştır.

Sınav sorularının %10'undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumlarına başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav oturumlarına başvuran adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav oturumlarının sorularının tamamına erişebileceklerdir.

ÖSYM'nin İnternet sitesinden yayımlanan "Temel Soru Kitapçıkları" basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM'de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. "Temel Soru Kitapçıkları" adı altında ÖSYM'nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE