Önlisans (Meslek Yüksekokulu) KPSS Sınavı Ne Zaman? 2016 ÖSYS

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önlisans öğrenci ve mezunlarına özel olarak yapılan KPSS sınavı ne zaman? İşte belirlenen tarih.

Önlisans (Meslek Yüksekokulu) KPSS Sınavı Ne Zaman? 2016 ÖSYS
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi önlisans (Meslek Yüksekokulu) mezunu ve öğrencilerine özel iki senede bir B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sınava giren adaylar devlet memuru olabilmek için yüksek puan almaya çalışmakta ve Merkezi Atamalarda tercih yapmaktadır. Merkezi Atamalardan hariç KPSS'ye giren adaylar yıl içerisinde kurumların yayımlamış olduğu personel alım ilanlarına da başvuru yapabilmektedir. Çift senelerde düzenlenmekte olan B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı 2014 yılında düzenlenmiş ve bu sene de düzenlenecekti. Peki 2016 yılında yapılacak olan ve önlisans mezunu ile öğrencilerinin gireceği sınav ne zaman yapılacak?

2016 Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?

2016 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önlisans mezunu ve öğrencileri için düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı 16 Ekim 2016 Pazar günü yapılacak. Adayların sınava gireceği okullar geçtiğimiz günlerde belli oldu. 

Sınava nerede gireceğini öğrenmemiş olan adaylar ais.osym.gov.tr aracılığı ile hangi merkezde sınava gireceğini öğrenebilir. Söz konusu sınavın tamamlanması ile bir ay gibi bir süre sonucunda puanların açıklanması beklenmektedir. Aralık ayında ise 2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları yapılacak ve Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar istedikleri kontenjan için tercih yapabilecek. Tercih yapacak adayların ücret ödeyip ödemeyecekleri ise bilinmiyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE