Önlisans (2 Yıllık Üniversite Mezunu) KPSS Sınav Başvuruları Ne Zaman 2016

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 yılında önlisans (meslek yüksekokulu) mezunları için düzenlenecek. Sınav başvuru tarihleri belli oldu.

Önlisans (2 Yıllık Üniversite Mezunu) KPSS Sınav Başvuruları Ne Zaman 2016
Eğitimini tamamlayan adaylar devlet memuru olabilmek için çeşitli sınavlara girmektedir. Genel olarak atanmak isteyen adayların tamamı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavına önlisans düzeyinde girmek isteyen adaylar çift yılları beklemek zorundadır çünkü KPSS B Grubu sınavlar iki sene de bir düzenlemektedir. En son sınav 2014 yılında düzenlenmiş ve bu sene de çift yıl olduğu için yapılması beklenmekteydi. Peki ÖSYM konu hakkında açıklama yaptı mı? Sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

Sınav Başvuruları Belli Oldu İşte Açıklanan Son Tarih

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi askerler tarafından yapılmak istenen darbe girişiminin ardından adayların aklında bir soru oluştu. Sınav başvuru tarihi ertelenecek mi? yoksa aynı mı kalacak? Yakın zamanda yapılacak olan öğretmenlik alan sınavı testi ve dikey geçiş sınavı ertelendi ancak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavının ertelenip ertelenmeyeceği hakkında bilgi verilmezken resmi internet sitelrinde bulunan sınav takviminde başvuruların 09.08.2016 ila 24.08.2016 arasında yapılacağı sınavın ise 22.10.2016 tarihinde düzenleneceği ibaresi yer almaktadır. İlerleyen günlerde olağanüstü bir durum gerçekleşirse sınav tarihinin daha ileri bir zaman aktarılması beklenebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
30
30 - 3 yıl Önce

Kac yas aliniyor