MEB 2020 Atama Kılavuzu Yayınlandı! En Çok Alım Yapılan 10 Branş Hangisi?

MEB 2020 Şubat ayında öğretmen atamasını yapacağını duyurdu.Alımlarla ilgili kılavuzu yayımladı.Kılavuza göre hangi branştan kaç atama yapacak ? Detaylar haberdedir.

MEB 2020 Atama Kılavuzu Yayınlandı! En Çok Alım Yapılan 10 Branş Hangisi?

MEB tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan Şubat 2020 atamasına ilişkin başvuru ve tercih kılavuzu bugün itibari ile yayınlandı. Birçok adayın merakla beklediği kılavuzun yayınlanması ile birlikte tercih işlemleri de başlayacak. Adaylar açıklanan kılavuza göre 17 il merkezinde sözlü sınava tabi tutularak almış oldukları toplam puan ile atanacaklar. Kılavuzda ayrıca alım yapılacak olan branşlar da açıklanmış olup en çok alımın yapılacağı branşlar ve detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

En Çok Hangi Branşlarda Alım Yapılacak?

Birçok öğretmen adayının merakla beklediği atama kılavuzu açıklandı. Buna göre atama yapılacak olan 79 branş bulunmakla birlikte bu branşlar arasında bazılarında alım sayısı oldukça yüksek olacak. İşte bu noktada en çok alımın yapılacağı branşlar ve sayıları şu şekilde kılavuzda yer almıştır.

Başvuru Şartları Neler?

Adayların ilgili kılavuzda tercih yapması, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, TürkDili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, DinKültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi Öğretmenliği,Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca,Arapça, Fransızca ve Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğeralanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almışolmaları kaydıyladır.

Bunun yanı sıra Beden Eğitimi ve İ.H.L. Meslek Dersleri alanlarında ilk defa 2019 YılındaÖğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı yapıldığından bu alanlardabaşvuruda bulunacak adayların 2018 KPSSP10 puanı ile 2019 KPSSP121puan türlerinin her ikisi de geçerli sayılacaktır.

İlgili kılavuza erişmek için: //personel.meb.gov.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE