Lise (Ortaöğretim) Kamu Personeli Seçme Sınavı Ne Zaman? 2016 KPSS

Lise mezunu ve öğrencilerine özel yapılan KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte belirlenen o tarih ve detaylar.

Lise (Ortaöğretim) Kamu Personeli Seçme Sınavı Ne Zaman? 2016 KPSS
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, iki senede bir adaylara B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sınavdan alınan puanlar ile adaylar tercih yapmakta ve devlet kadrosunda istihdam eden memur olmaya çalışmaktadır. Çift senelerde yapılan KPSS sınavı bu sene de ortaöğretim öğrencileri ve mezunları için düzenlenecek. Eski sınav takvimine göre Ortaöğretim KPSS sınavı için sayılı günler kalmıştı ancak ÖSYM sınavı ileri bir tarihe aldı.

Lise KPSS Sınavı Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı duyuruya göre lise mezunu ve öğrencileri için düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde düzenlenecek.

Sınava girmek isteyen adaylar için başvuru süresi doldu. Sınav giriş yerlerinin önümüzde ki ay içerisinde duyurulması beklenmektedir. Ortaöğretim mezunlarının gireceği KPSS sınavının bir ay ileriye alınması ile Merkezi Atamalar da bir ay ileriye alındı. Bilindiği gibi Merkezi Atama Kasım ayının sonlarında yapılması beklenmekteydi fakat lise mezunlarının da 2016/2 Merkezi Atama'da tercih yapabilmesi için başvurular bir ay ileri bir tarihe ertelendi. Lise mezunu adayların gireceği KPSS sınavında her hangi bir değişikliği olması ile konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yeliz sürmeli
yeliz sürmeli - 4 yıl Önce

2017 de lise kamu personeli seçme sınavı yapılacakmı?