Lise KPSS Başvurusu Devam Ediyor! Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 lise KPSS başvurusu başladı! Peki önlisans KPSS dınavı ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek adayların merak ettiği bu sorunun cevabı şu şekilde.

Lise KPSS Başvurusu Devam Ediyor! Önlisans KPSS Sınavı Ne Zaman?

2020 KPSS Ön lisans Tarihi Ne Zaman? KPSS Ön lisans oturumu 25 Ekimde saat 10.15' te sınav yapılacaktır. DHBT' ye başvuru yapacak adaylar KPSS Ön lisans sınavına girmek zorundadır. Sınav tarihi ile ilgili tüm bilgiler sınava 10 gün kala https://ais.osym.gov.tr adresinde yer alacaktır. T.C kimlik numaranız ve şifrenizi girerek sınav oturumları ayrı ayrı yapılacağı için takibini ÖSYM' nin resmi hesabından gerçekleştirebilirsiniz. Belge üzerinde adayın hangi bina ve salonda sınava gireceği yer almaktadır. Adaylar sınava giderken bu belgeyi yanında götürmek zorundadır. Bina girişinde belge kontrolü yapılarak adaylar salonlarına yönlendirilecektir. Ayrıca adayın başka bir salonda sınava girmesi durumunda sınavı geçersiz sayılacaktır.

KPSS SINAVINA GİRECEK ADAYLAR DİKKAT;

KPSS Ön lisans sınavına girecek adaylar ÖSYM' nin sitesi üzerinden giriş belgelerini renkli veya renksiz çıktısını almak zorundadır. Ayrıca belge üzerinde adayın fotoğrafı olmalıdır. Belgenin çıktısını alırken fotoğrafınızın görünür olmasına dikkat etmenizde fayda var. Sınav giriş belgesini alan kişilerin belgelerinde herhangi bir imza, başka bir fotoğraf, yazı veya işaret gibi faktörler olduğu an sınavı geçersiz sayılacaktır. KPSS başvuruları 21 Ağustos ve 2 Eylül arasında yapılmıştı. Geç başvurular ise 10 ile 11 Eylül arasında yapıldı. Sınava girecek adaylar KPSS kılavuzunda yazan ödeme tipine göre 80 TL ücret yatırdı. Günümüzde yaşanan pandemiden dolayı sınava girişlerde sosyal mesafe ve maske kullanımına özen gösterilecek. Aynı zamanda sınav başlamadan önce binalar ve salonlar dezenfekte edilecek. KPSS Ön lisans sınavına girecek adayların dikkatlerini dağıtmayacak şekilde sınav geçirmeleri sağlanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı BEKTAŞ
Hakkı BEKTAŞ - 3 yıl Önce

Önlisans Sınav tarihi ne zaman