Lise 3 Öğrencisi KPSS'ye Girebilir Mi? 2016

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu sene Lise (ortaöğretim) seviyesi için Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenleyecek. Peki bu sınava lise 3 öğrencileri girebilir mi? Kimler katılabilir?

Lise 3 Öğrencisi KPSS'ye Girebilir Mi? 2016
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi lise (ortaöğretim) mezunlarının boşta kalmaması ve memur olmalır için 2 senede bir olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sınava milyonlarca aday kayılmakta olup sadece yüksek puan alanlar atanmaktadır. Ancak sınav düzeyi zor olmadığı için adaylar oldukça yüksek puan alabilmekte ve bazı konuları iyi öğrenerek istediği meslekte memur olarak atanabilmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 yılında düzenlenilecek ve en merak edilen konulardan bir tanesi ise lise 3 öğrencilerinin KPSS'ye girip giremeyeceği. Bu konu hakkında yasal düzenlemeler ve prosedürler nedir?

Lise 3 Öğrencisi KPSS'ye Girebilir Mi?

Yayınlanan yönetmelikler incelendiğinde Lise 3 öğrencisinin Lise (ortaöğretim) düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavına girebileceği açıkça belirtilmiştir.
Bilindiği gibi KPSS sınavı 2 senede bir yapılmakta ve adayların mağdur olmaması için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi lise 3 öğrencilerinin KPSS'ye girmesinde her hangi bir sakınca görmemiş ve girmelerini uygun bulmuştur.

Lise 3 öğrencileri daha önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sınavlarına girmediyse okuduğu okulun müdürlüklerine giderek kendine ait profil açtırması ve başvuruyu yaptırması gerekmektedir. Öğrencilerin sınava girmesinde her hangi bir sakınca görülmediği gibi yüksek puan almaları durumunda üniversite hayatlarına devam edebilecekleri gibi memur hayatlarına da başlayabilirler
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 14:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE