Lisans KPSS Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak? 2016

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçları bugün açıklanıyor. Peki sonuçlar saat kaçta duyurulacak.

Lisans KPSS Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak? 2016
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi lisans mezunu adaylar için her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı (A Grubu) ve iki senede bir (B Grubu) sınav düzenlemektedir. A Grubu atamaları az olduğu için adaylar genel olarak B Grubu sınavlara hazırlanmaktadır. B Grubu sınavlar çift yıllarda yapılmakta olup en son 2014 yılında ve bu sene 2016 yılında yapılmıştı. Bu sene yapılan Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçlarının daha erken zamanda açıklanamsı beklenirken adaylara sınav sonuçlarının 14 Temmuz'da açıklanacağının duyurulması üzücü haber olarak duyuruldu.

Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunu adaylar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçları 14 Temmuz 2016 tarihi itibari ile açıklanacak. Peki tam olarak ne zaman açıklanır? Şuan için ÖSYM'den her hangi bir duyuru yok ancak ortaya atılan kaynağı bilinmeyen bir iddia göre ÖSYM KPSS Lisans sonuçlarını 16.30 itibari ile adaylara sunacak. Sonuçlara bakmak isteyen adaylar yazının en sonunda ki linke tıklayarak sonuçları öğrenebilir. Adayların kendi TC Kimlik numaralarını ve ÖSYM şifrelerini bilmeleri gerekmektedir. Alınan puanlar ve sıralamalar oldukça önemli olup bundan sonraki yapılan kurum sınavları, kurum atamaları ve merkezi atamalarda adaylar 2014 yılında girilen KPSS sınavından alınan puan yerine 2016 yılında girilen KPSS sınavından  aldıkları puan ile tercih yapacak.

https://sonuc.osym.gov.tr/

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE