Lisans KPSS Ne Zaman Yapılacak? 2020 Lisans KPSS Başvuru Tarihleri Duyuruldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2020 lisans KPSS sınav tarihini ve 2020 lisans KPSS başvuru tarihlerini duyurdu.

Lisans KPSS Ne Zaman Yapılacak? 2020 Lisans KPSS Başvuru Tarihleri Duyuruldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile her sene lisans mezunu ya da lisans öğrencilerine Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlemekte olup tekli yıllarda A grubu, çitli yıllarda ise B grubu yani memur atamasının yapılması için istenilen KPSS türü yapılmaktadır. Peki 2020 yılında lisans KPSS ne zaman yapılacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihini ve başvuru tarihlerini duyurdu. İşte o tarihler.

200 KPSS LİSANS TARİHİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2020 lisans KPSS'yi 6 Eylül 2020 tarihinde yapacak. Öğleden sonra ise yine lisans mezunları başvururlarsa Eğitim Bilimleri sınavına da girebilecektir.

KPSS ALAN ve ÖABT SINAV TARİHİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM KPSS alan sınavını 12 Eylül ile 13 Eylül tarihleri arasında yapacak olup Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT'yi ise 20 Eylül 2020 tarihinde düzenleyecektir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusunda ülkemizde meydana gelen corona virüsü salgını sebebi ile sınavın ileri bir tarihe alınmasının uygun bulunduğu belirtildi. KPSS GK, GY, KPSS ALAN VE ÖABT sınavlarına girecek olan adayların ÖSYM tarafından duyurulacak olan tarihlerde müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE