Lisans KPSS, Eğitim Bilimleri ve ÖABT Başvuruları Sona Eriyor

Lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı, Eğitim Bilimleri ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT başvuruları sona eriyor.

Lisans KPSS, Eğitim Bilimleri ve ÖABT Başvuruları Sona Eriyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her sene düzenlenmekte olan lisans mezunu adaylar için Kamu Personeli Seçme Sınavı, Eğitim Bilimleri ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT bu sene de düzenlenecek ve başvurular geçtiğimiz haftalarda Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile başladı.

Buna göre lisans mezunu çok sayıda aday Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvurularını tamamlamış iken halen pek çok lisans mezunu aday kararsız oldukları için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye başvurusunu gerçekleştirmedi. Başvuru yapmak isteyen adayların hızlı olması gerekiyor çünkü müracaatlar sona eriyor.

21 MAYISTA BAŞVURULAR BİTİYOR!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS aracılığı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT başvurular halen devam ediyor ancak adayların 21 Mayıs 2018 tarihine kadar müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Başvurusunu yapan adayların önizleme ve kayıt et adımlarını takip ettikten sonra onay ücreti olan 60 liralık başvuru parasını da yatırması gerekmektedir. Her oturum başı 60 lira ve alan bilgisi KPSS'sinde ise oturum başı 40 liralık onay ücretini ödeyecek olan adayların başvuruları tamamlanmış oluyor. Onay ücreti ödenme tarihi 22 Mayıs 2018 olarak duyurulmuştur.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE