KPSS/1 Ön Lisans Mezunları İçin Kurumlara Ait En Düşük Puanlar

KPSS/1 Ön Lisans Mezunları İçin Kurumlara Ait En Düşük Puanlar.KPSS Önlisans mezunları için tercih puanları hakkında sitemizden bilgi alabilirsiniz.

KPSS/1 Ön Lisans Mezunları İçin Kurumlara Ait En Düşük Puanlar

2019 KPSS/1 Dönemine ait kılavuzun açıklanması ile birlikte farklı mezuniyet derecelerine ait birçok aday da KPSS puanlarına göre en iyi tercihi yapmak için araştırma yapmaya başladı. Bu noktada ön lisans mezunları için gerçekleştirilecek olan alımlarda ise birçok kurum tarafından alım gerçekleştirilecek olup bu noktada aynı kurumların daha önce almış olduğu en düşük puanları adaylar için listeledik, işte 2019/1 KPSS’de alım yapacak olan kurumlara ait en düşük ve en yüksek puanlar:

  • Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü 2018 yılında sekreter ve muhasebeci alımı gerçekleştirilmiş olup en düşük 86.49781, en yüksek de 90.44976 puan ile alım gerçekleştirmiştir.
  • Bu yıl da alım gerçekleştirecek olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü geçtiğimiz sene bilgisayar işletmeni, memur ve tekniker alımı gerçekleştirmiş olup bilgisayar işletmeni alımında en düşük 84.83272 puan, memur alımında en düşük 84.08670puanla ve tekniker alımında ise en düşük 82.24487 puan ile alım gerçekleştirmiştir.
  • Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğüde bu sene alım yapacak bir diğer kurum olup geçen sene de anbar memuru alımı gerçekleştirmiş olup en düşük 84.6058 puan ile alım gerçekleştirmiştir.
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü geçtiğimiz sene de ARFF memuru alımı gerçekleştirmiş olup en düşük 74,91155 puan ile alım gerçekleştirmiştir.

KPSS 2019/1 alımlarında ön lisans mezunu istihdam edecek diğer kurumlar Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Abdullah Gül Üniversitesi, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü’dür.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 16:52
YORUM EKLE