KPSS ve ÖABT Tarihleri Değiştirildi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT tarihleri değiştirildi. Yeni tarihler duyuruldu.

KPSS ve ÖABT Tarihleri Değiştirildi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından alınan kara doğrultusunda Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT tarihinin değiştirildiği belirtildi. İşte yeni tarihleri hemen aşağıda sizlere sunuyoruz.

KPSS ve ÖABT TARİHLERİ

KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri 6 Eylül'de yapılması,Alan Bilgisi 12-13 Eylül'de yapılması ve ÖABT de 20 Eylül'de yapılması uygun görülmüş olup KPSS Önlisans 25 Ekim'de yapılması ve Ortaöğretim ise 22 Kasım'da yapılması kararlaştırılmıştır. 

Tarihlerde Değişiklik Olur Mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bu karar alınmş olup tarihlerin öne alınması düşünülmemektedir. Ancak sınavlara yakın bir tarih hala ülkemizde halen corona virüsü görülmeye devam eder ve vaka sayıları artark devam ederse halkı, öğrenci ve kamu personeli adaylarını korumak için sınavlar daha da ileri bir tarihe alınabilir. Şimdilik tarihler bu şekilde netlik kazanmış olup en yakın tarih olan Eylül ayına az bir süre kala ÖSYM ile Sağlık Bakanlığı yeni bir görüşme yaparak tarihin değişmesini ya da değişmemesi kararını alabilir.

Sizce yeni tarihler nasıl olmuş? Yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 11:45
YORUM EKLE