KPSS Soruşturmasında 15 Kişi Tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 2010 KPSS sınavında toplu kopya çekildiğine dair soruşturmada yeni tutuklamalar geldi. İşte ayrıntılar…

KPSS Soruşturmasında 15 Kişi Tutuklandı

KPSS soruşturmasında 15 kişi tutuklandı

2010 yılında yapılan KPSS sınavında usulsüzlük iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 23 kişi göz altına alınmış ve tutuklanmak üzere nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. 23 şüpheliden 15’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 8 Şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Şüpheliler Emniyette yapılan sorgulamanın ardından sabah erken saatlerde adliyeye getirildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, 22 kişiyi "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" ve "resmi belgede sahtecilik" suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. Şüphelilerin hakimlikteki sorgusu devam ederken hakkında göz altı kararı bulunan bir şüpheli de hakimliğe avukatı ile birlikte geldi. Nöbetçi Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, ifadelerini aldığı şüphelilerden 15’inin tutuklanmasına karar verdi. Geri kalan 3’ü kadın olmak üzere 8 şüpheli de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 2010 KPSS soruşturması kapsamında organize şekilde soruları ele geçirerek girdikleri sınavda tam ya da tama yakın puan aldıkları iddiası ile 22 şüpheli yakalanmıştı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE