KPSS Sınavı Kaldırılacak Mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavının kaldırılıp kaldırılmayacağı hakkında basında manşetler atılmaya başlandı. Süleyman Soylu açıklama yaptı.

KPSS Sınavı Kaldırılacak Mı?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı (A Grubu) ve iki sene de bir (B Grubu) sınav adaylara yapılmaktadır. Her sene ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile merkezi atama yapılmakta olup merkezi atamalardan hariç olmak üzere Kamu Kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere kurum sınavları açmaktadır. Bu kurum sınavlarına katılabilmek için adayların öncelikle minimum belirlenen puanı alması gerekmektedir. Alınan minimum puan ile kurum sınavlarına katılan adaylar buradan da yüksek puan alara kurumda memur olarak çalışmaya başlamaktadır. Geçtiğimiz gün yapılan çalışma ile Kamu Personeli Seçme Sınavının kalkıp kalkmayacağı iddiaları basında konuşulmaya başladı.

KPSS Kalkıyor Mu?

Basında Kamu Personeli Seçme Sınavlarının kalkıp kalkmayacağı konusunda haberlerin dönmesinin üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında Kamu Personeli Seçme Sınavının kalkması için her hangi bir çalışmanın olmadığını belirterek haberleri yalanladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan çalışma ile iki bakanlığı kendi atamasını kendi yapması hakkı tanındı. Söz konusu tanınan hak ile iki bakanlık alım yapacağı kişi sayısından 3 katına kadar adayı sınavlarına çağıracak bu sınavdan alınan puanlar KPSS'den alınan puanlardan daha etkili olacak. Basında da sanırız ki bu tür çalışmaların yapılmasının üzerine KPSS'nin kalkıp kalkmayacağı hakkında iddialar dönmeye başladı
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 12:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE