KPSS Önlisans Soru ve Cevap Anahtarı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile önlisans KPSS soru ve cevap anahtarını kamuoyuna duyurdu.

KPSS Önlisans Soru ve Cevap Anahtarı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Önlisans mezunu ve öğrencilerine iki senede bir B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Söz konusu sınava genel olarak beklenenden daha fazla aday girmektedir. Bu sene FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile boşalan kadroların doldurulması için pek çok aday KPSS'ye girmeye karar verdi. Buna göre 16 Ekim 2016 saat: 09.30'da düzenlenen KPSS'ye 20 yaşında ki gençler girdiği gibi 30 - 35 yaşlarında ki ev hanımları veya şansını denemek isteyenlerde girdi. Sınavın bitmesi ile kimileri mutlu şekilde okuldan ayrılırken kimileri üzgün olarak ayrıldı. Sınavın tamamlanmasının ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi birkaç saat sonra resmi bir açıklama yaparak internet sitesi aracılığı ile soru ve cevap anahtarını kamuoyuna duyurdu.

Tüm Sorular Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları havuzdan seçebilmek için sadece %10'luk kısmını internete yayımlamaktadır. Ancak önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavında böyle bir şey yapılmadı ve sınavın tüm soruları kamuoyuna duyuruldu. Sınav sorularının en altında ise ÖSYM tarafından doğru kabul edilen tüm şıklar verildi.

Adaylar soruları hatırladığı kadarı ile işaretleyip kaç doğru ve kaç yanlış çıkarttıklarını hesaplayarak internet siteleri aracılığı ile KPSS'den kaç puan alacağını öğrendi. Sınav sorularına ve yayımlanan cevap anahtarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıda ki bağlantıyı takip edebilir.

//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/2016KPSSOnLisansDuzeyiTemel16102016.pdf

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE