KPSS Önlisans Heyecanı Devam Ediyor! Sınav Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kamu kurum ve kuruluşlarına girişin anahtarı olan KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, kpss önlisans sınavı hakkında bilinmesi gerekenler ve diğer tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

KPSS Önlisans Heyecanı Devam Ediyor! Sınav Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milyonlarca kişi için KPSS Önlisans heyecanı çok yakında son bulacak. Yoğun katılımla gerçekleştirilecek KPSS Önlisans sınavı, adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sınav giriş belgeleri yayımlanan KPSS Önlisans için, 04 Kasım 2018 tarihinde adaylar sınava katılım sağlayacaklar. Kamu kurum veya kuruluşlarında memur olmak, KPSS puanı üzerinden yapılan alımlara başvuru yapabilmek için altın anahtar niteliğinde olan sınavda, 04 Kasım 2018 tarihinde adaylar başarılı bir puan almak için ter dökecekler.

Sınav giriş belgeleri yayımlanmıştı

Sınava katılacak adayların bina, salon ve okul atama gibi işlemleri tamamlanmış; sınav giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSUM) tarafından açıklanmıştı. Milyonlarca aday için 04 Kasım 2018 tarihinde heyecan yerini merak duygusuna bırakacak. 130 dakika sürecek olan sınavda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden olmak üzere toplam 120 soru yöneltilecek ve yanıtlamaları beklenecek.  Adaylar sınava saat 10.00 itibariyle başlayacaklar. Sınava katılım sağlayacak adayların sınav saatinden en az 1 saat önce sınav olacakları okulun önünde bulunmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Kalem, silgi ve kalemtraş getirilmeyecek

ÖSYM tarafından yayımlanan sınav giriş belgelerinde; adayların kalem, silgi gibi sınav malzemelerini getirmemelerini tamamının ÖSYM tarafından dağıtılacağını aktardılar. Sınav salonuna adaylar yalnızca yanlarındaki şeffaf su şişesi ile giriş yapabilecekler. T.C kimliğini ve sınav giriş belgesini getirmeyen adaylar sınava kabul edilmeyecek, ehliyet, pasaport gibi evraklar geçerlilik sağlamayacaktır. Adaylarımızın bu konuda dikkatli davranmasını önermekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 09:23
YORUM EKLE