KPSS Önlisans Çıkmış Sorular ve Cevapları

Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans düzeyi daha önce ki senelerde çıkan soru ve cevap anahtarları için haberimizi inceleyebilirsiniz.

KPSS Önlisans Çıkmış Sorular ve Cevapları
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi iki sene de bir olmak koşulu ile önlisans öğrencileri veya mezunlarına B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sınava adaylar katılarak yüksek puan almaya çalışmakta ve aldığı puan ile de devlet memuru olmak için uğraşmaktadır. Önlisans KPSS çift senelerde düzenlenmekte olup geçtiğimiz 2014 senesinde yapılmıştı. Bu sene bir hafta erkene alınan sınav 16 Ekim 2016 Pazar günü yapılacak. Beklenenden daha fazla adayın gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavın çalışmak isteyen adaylara uzmanlardan en çok geçmiş dönemlere ait soruların çözülmesi için öneriler verilmektedir.

Daha Önce ki Yıllarda Çıkmış Sorular

16 Ekim'de önlisans mezunu adaylar ya da öğrenciler girecekleri sınavdan başarılı bir puan alabilmek için çıkmış sorulara bakmaları gerekmektedir. Bilindiği gibi ÖSYM çift senelerde KPSS sınavını gerçekleştirdiği için resmi internet sitesi aracılığı ile 2014, 2012, 2010... senelerine ait soruları ve cevaplarını yayımlamaktadır. Bazı kaynaklarda soruların tamamı yayımlanmaktadır ancak bunun kesinlikle legal olmadığı belirtilebilir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavının geçmiş sorularını ve cevaplarını öğrenmek için aşağıda bulunan linki inceleyebilirsniz. Bu linkten karşınıza çıkan bölümün hemen aşağısına inerek KPSS sorularını görebilirsiniz. İstediğiniz seneyi seçip yine istediğiniz mezuniyete dair KPSS sorularının tamamını inceleyebilir, çözümleyebilir ve ÖSYM tarafından belirlenen sorunun doğru cevabını öğrenebilirsiniz.

//www.osym.gov.tr/TR,761/sinav-soru-ve-cevaplari.html
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 14:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE