KPSS Olmadan Atama Yapılan Kurumlar (Tam Liste)

2016 yılının ilk atamamaları yapılacak peki atamalar sonuçlanmadan önce Kamu Personel Seçme Sınavına bakılmaksızın atama yapılan kurumlar hangileridir?

KPSS Olmadan Atama Yapılan Kurumlar (Tam Liste)

Lise, ön lisans ya da lisans mezunu adaylar okullarını bitirdikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavına girmektedir. Buradan alınan puanlar ile adaylar memur olabilmekte ya da kurumların açacağı sınavlara katılma hakkı kazanmaktadır. Yani Kamu Personeli Seçme Sınavı adayların hayatını değiştiren bir sınavdır denilebilir. Peki KPSS olmadan memur olabilir miyiz? Ya da KPSS'ye bakmadan atama yapan kurumlar var mı? Sorunun cevabı elbette ki evet. Yani yıl KPSS'ye girmeniz ve aldığınız düşük puanlar sizin memur olmanızı engellemeniz çünkü KPSS'ye ihtiyaç duyulmadan pek çok kurum atama yapmaktadır işte tam listesi

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nin Memurlukları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'nın Memurlukları, Bakan Yardımcılıkları, Başbakan Başmüşavirlikleri, Savunma Sanayii Müsteşarlığına Ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat Kadroları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Ait Başkan, Başkan Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı, Uzman, Uzman Yardımcısı, Müşavir Avukat ve Şube Müdürü(Uzman) Kadroları, Başbakan Müşavirliği Kadroları, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Başkan, Başkan Yardımcısı, Başkanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Proje Grup Başkanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Kadroları.
Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği Kadroları İle Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Kadroları, Başbakanlık Basın Müşavirliği Kadrosu, Türkiye İstatistik Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Kadrosu, Avrupa Birliği Bakanlığı Başkanlıkları(İdari Hizmetler Başkanlığı Hariç) Kadrosu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkan Yardımcısı, Başkanlık Müşaviri, Basın Müşaviri ve Hukuk Müşaviri Kadroları, Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Kadrosu, Bakanlar Kurulu Sekreterliği Kadrosu, Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Kadrolarında veya Kadro açıklamalar bölümünde özel nitelikli olarak gösterilen kadrolar, Özel Kalem Müdürlüğü Kadroları.
Vali Kadroları, Büyükelçi, Elçi, Daimi Temsilci, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği Kadroları, Dış Kuruluşlarda çalışma müşavirlikleri nezdinde görevlendirilecek sendika uzmanlıkları, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliklerine, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşavirliği (dört  adet), Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Kadrolar, Milli İstihbarat Teşkilatı memurlukları, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Müşavirliği, Hukuk Müşavirliği ve Genel Sekreter Sekreterliği kadroları, Anayasa Mahkemesi Basın Müşavirliği Kadroları, Devlet Konservatuvarında görevlendirilecek Uluslararası ün yapmış üstün yeteneklere sahip devlet sanatçılarının atanacağı kadrolar, olimpiyat şampiyonluğu veya olimpik spor dallarından birinde büyükler kategorisinde birden fazla dünya şampiyonluğu kazananlar arasından Atanacaklara İlişkin Spor Müşaviri Kadroları

Yukarı da tam liste halinde vermiş olduğumuz bütün kadrolara Kamu Personel Seçme Sınavından aldığınız puanlar etki yapmamaktadır. Yani kurum düşük puan alan ile yüksek puan alan adayı bir tutmaktadır. Kimi kurumlar kendileri sınav açmakta ve bu sınavdan başarılı olan adayları bünyelerine almaktayken kimileri sadece sözlü mülakatlar ve bazı testler ile adayları bünyelerine almaktadır. Kısacası eğitimini bitiren bireyler memur olup atanabilmek için sadece Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personel Seçme Sınavından yüksek puan almaya bakmamalı aynı zamanda kurum sınavlarına da katılmalı ve pek çok alanda atanabilmek için şansını denemelidir.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 21:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevilay
Sevilay - 4 yıl Önce

Peki bu belirtilen yerlerin sınavları yada sözlü mülakatlar ne zaman yapılacaktır nasıl Hilmi sahibi olacağız

Ayie SULTAN ALTUN
Ayie SULTAN ALTUN - 4 yıl Önce

ne yapmamaız gereklı neler yaparsam cumhurbaşkanının genel sekreterı olabılırım ıyı gunler...

seval
seval - 4 yıl Önce

iyi günler bnde çalışmak istiyorum.işletme lisans mezunuyum.ilgililerden cvp bekliyorum.

Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Ne kadını azda lise mezunu alsanız ne olur

Aysel
Aysel - 4 yıl Önce

Bende çalışmak istiyorum turizm otel işletmeciliği mezunuyum 29 yaşındayım ilgililerden haber bekliyorum

Gul
Gul - 4 yıl Önce

Detaylı bilgi ıstiyorum lütfen ulaşır msnz

Mahkum
Mahkum - 4 yıl Önce

Eski hükümlünün iş arıyorum ama yok insanı resmen yoldan çıkarıyorlar nerde bu devlet