KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzları Bekleniyor (Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?)

Memur alımlarıyla alakalı uzunca sürelerdir beklenen tercih kılavuzunun yayımlanma zamanlarına girmiş bulunuyoruz. Tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak, memur alımı ne zaman yapılacak sorularının yanıtları haberimizde...

KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzları Bekleniyor (Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?)

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yönelik memur alım süreci için KPSS puanlarıyla merkezi atama dönemine girmiş bulunmaktayız. 2018 yılı bitmeden kamudaki memur ihtiyaçlarının karşılanması noktasında kurumların mevcut kadrolardaki ihtiyaçlarını DPB' ye bildirmeleri bekleniyor. Bu bağlamda kurumlar kadro ihtiyaçlarını aktaracaklar ve belirtilen kadrolara memur alımları  sağlanacak. Kurumlar tarafından norm kadro ihtiyacının karşılanmasında ilanlar KPSS merkezi atama tercihlerinde yer alacak ve milyonlarca KPSS katılımcısı vatandaş, tercihlerini gerçekleştirecek. Tercih işlemleri yapılırken adayların bilmesi gereken detaylar ve diğer noktalar da yine mobil uygulamalarımız aracılığıyla sizlere duyurulacak. Bu uygulamalarımız iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş, yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiş aktif şekilde kullanılır durumdadır. Sizler de mobil uygulamalarımızı yükleyerek anında haberdar olabilirsiniz.

Uygulamalarımız > Tıklayınız

KPSS PUANLARIYLA MERKEZİ ATAMA TERCİH KILAVUZU

Tercih işlemleri kamuoyuna duyurulan takvime göre 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve milyonlarca aday KPSS puanları üzerinden istedikleri kadrolara, ilgili şartları taşımaları halinde başvurularını gerçekleştirebilecekler. KPSS merkezi atama tercih kılavuzunun bu noktada ne zaman yayımlanacağı ise merak konusu. Tercih kılavuzunun, 1-2 gün içerisinde yayımlanacağını düşünmekteyiz. Kılavuz yayımlanır yayımlanmaz sitemiz üzerinden sizlere ulaştırıyor olacağız.Tercih sürecinde adayların başvuru yapacağı kadrolara yönelik bilinmesi gereken diğer detaylara da yine yapacağımız haberlerle destek sağlamaya çalışacağız. Tüm bilgilendirmelerimizden anında haberdar olmak ve KPSS merkezi atama tercih sürecinde diğer adaylarla kadın-erkek fikir almak, yardımlaşmada bulunmak isterseniz Facebook grubumuza katılabilirsiniz.

Facebook grubumuz > Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 22:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Afggdg
Afggdg - 2 yıl Önce

Yazılım atamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

hz
hz - 2 yıl Önce

merkezi atama dönemi nedir arkadaşlar

Özkan can
Özkan can - 2 yıl Önce

Sulama teknikeri alımı yapılsın artık lütfen