KPSS Lisans, Önlisans, Lise 2018 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? Kılavuz Ne Zaman Yayımlanacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak uygulanan memur personel alımlarının altın anahtarı KPSS puanlarıyla KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? Tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız...

KPSS Lisans, Önlisans, Lise 2018 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? Kılavuz Ne Zaman Yayımlanacak

KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı ve milyonlarca aday için son sınavın sonucunun da açıklanmasıyla birlikte yapılacak merkezi atamalar için tercih döneminin içine girildi. Milyonlarca kişi tarafından alınan KPSS puanlarıyla kamuya memur personel alımları yapılan kurumlar üzerinden yayımlanan ilanlara tercihler gerçekleştirilecek. Vatandaşlar istedikleri memuriyet kadrolarına başvurularını tercih üzerinden yapacaklar ve tercih döneminde yüksek puan almış olan adaylar kadar puanı düşük olan adaylar da şanslarını deneyecekler. Milyonlarca kişinin bu yıl itibariyle katılım sağladığı KPSS 2018 Lisans, Önlisans ve Lise düzeyi sınavları için elde edilen puanlar, açıktan alımlara başvurularda da kullanılabilecek. Adaylar memuriyet hayallerine kavuşabilmek ve kamuda istedikleri kadroya girebilmek için en doğru tercihleri yapmaya çalışacaklar. Bu tercihleriyle diğer adayların önüne geçebilmek amacıyla sözlü, yazılı ya da yetenek sınavlarına katılacak, fiziki yeterlilik testlerine tabi tutulacaklar.

Milyonlarca kişi için önemli bir süreç olan tüm KPSS sınavlarının yapılmasının ardından tercih sürecinin ne zaman başlayacağı, tercih kılavuzlarının ne zaman yayımlanacağı merak ediliyor. Tercih kılavuzları daha önceden bir açıklama yapılmadığı ve takvim üzerinde belirtilmediği için henüz netlik kazanan bir durum değil. Daha önceleri yapılan tercih işlemlerinden yayımlanma tarihleri göz önüne alındığında önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde kamuoyuna duyurulabilir. Tercih işlemleri de zaten Aralık ayında 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu süre zarfında adaylar memuriyet görevleri için puanlarını kullanarak ilgili kurumlara ya da bakanlıklara tercihlerini gerçekleştirebileceklerdir. Yakın zaman içerisinde yayımlanması beklenen KPSS tercih kılavuzundan ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İndirmek için tıklayınız.

KPSS tercihleri Facebook grubumuz için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 13:02
YORUM EKLE