KPSS Lisans 2016 Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans düzeyi sonuçlar açıklandı. Tıkla hemen öğren.

KPSS Lisans 2016 Sonuçları Açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lise, önlisans ve lisans düzeyi adaylara düzenli olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmaktadır. A Grubu sınav her sene düzenlenmekteyken B Grubu sınav iki senede bir düzenlenmektedir. Adaylar geçtiğimiz ay lisans düzeyi KPSS sınavına girdi. ÖSYM'nın sınav sonuçlarını daha erken açıklayacağı tahmin edilirken süre 14 Temmuz 2016 tarihine uzadı. Adayların merakla beklediği KPSS 2016 Lisans Düzeyi sınav sonuçları açıklandı.

Sınav Sonuçları İçin Tıklayın

Lisans düzeyi adaylar merkezi atama ve kurum atamaları için 2014 yılında girdikleri Kamu Personeli Seçme Sınavından aldıkları puan ile tercih yapmaktaydo. 2016/1 Merkezi Atamanın sonlanması ile artık adayların 2014 yılında düzenlenen KPSS ile hiçbir ilişiği kalmadı. 2016 KPSS Lisans sonuçlarının açıklanması ile adaylar artık merkezi atama ve kurum atamaları için 2016 yılında girdikleri KPSS'den aldıkları puan ile tercih yapacaklar. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adayların TC kimlik numaraları ile ÖSYM şifrelerini bilmesi gerekmektedir. Aşağıda sizler için ÖSYM'nin sunmuş olduğu sonuç ekranının linkini paylaştık. Bu linki takip ederek sizlerde geçtiğimiz ay düzenlenen KPSS Lisans düzeyi sınavından kaç puan aldığını öğrenebilirsiniz. Düşük puan alan adaylar 2018 yılına kadar diğer KPSS'yi beklemesi gerekmektedir. Çünkü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS B Grubu sınavlını çift yıllarda düzenlemektedir. Sonuçlar için link aşağıdadır

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4110
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 16:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE