KPSS B Sınavı Her Sene Yapılsın İsteniyor!

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylar KPSS B sınavının her sene yapılmasını talep ediyor.

KPSS B Sınavı Her Sene Yapılsın İsteniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı bilindiği üzere ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu ile öğrencilerine iki yılda bir olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı B Sınavı yapılmaktadır. B grubu sınavlar kamuya memur atamalarında kullanılmakta olup iki senede bir bu sınavların yapılması adaylar tarafından çokça eleştirilmektedir. Özellikle sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışan adaylar KPSS B sınavının iki yılda bir değil, her sene yapılmasını talep ediyor. Peki her sene KPSS B grubu sınav yapılacak mı?

TBMM'ye Sunuldu

Adaylar seslerini sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalışarak yetkilileri harekete geçirdi. Buna göre konuyu milletvekilleri öğrendikten sonra meclise taşıdı. KPSS b grubu sınavların her sene yapılması gerektiğine yönelik yorumlar, değerlendirmeler yapıldı ve soru önergeleri sunuldu. Buna göre ÖSYM'nin her sene bu sınavı yapması talep ediliyor.

Şu anda mevcut sistemde bir sene KPSS a grubu, diğer sene ise KPSS b grubu sınav yapılmaktadır. Ancak bu durum ataması sadece b grubu ile olan adaylar için sorun teşkil etmektedir. ÖSYM tarafından da konu eğer olumlu karşılanırsa KPSS a grubu ya da KPSS b grubu ayrımı olmaksızın her sene KPSS b grubunun düzenlenmesi ve bu puanların memur atamalarında kullanılması ön görülmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz bucak
Deniz bucak - 2 yıl Önce

Ewet her sene yapilsin yas kaldirilsin madur olmasin kimse ÖNLISAN LISANS HER SENE YAPILSIN

Mustafa kaplan
Mustafa kaplan - 2 yıl Önce

Artık her yıl olmalı. Küçük bir hataya 2 yıl beklemek zor

Büşra Ardan
Büşra Ardan - 2 yıl Önce

Evet her sene yapılmalı yaş sınırı da kaldırılmalı
İnsanların psikolojilerini bozmaktan başka işe yaramıyor

Denz öksz
Denz öksz - 2 yıl Önce

Yaş sınırı kaldırılsın gerçekten de insanların psikolojisi bozuluyor.

Melek Aygün
Melek Aygün - 2 yıl Önce

Bencede her yıl yapılsın haksızlık oluyor

Furkan
Furkan - 2 yıl Önce

Hadi inşAllah

Toprak
Toprak - 2 yıl Önce

Ya ne sacma işlerle uğraşıyorsunuz. Zaten alım yok. Alım olsa da az. Her sene kpss olsa puanlar nasıl düşecek. 2 senede bir olunca en azından puanlar düşünüyor. İnanılmaz garipsiniz ya

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Her sene yapilmali 2 sene cok uzun bir zaman