KPSS 2020/14 Tercih Ücreti Ne Kadar? Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Sağlık Bakanlığı KPSS tercihlerinin başlaması ile birlikte tüm detaylar belli oldu. Adayların en çok merak ettiği konulardan biriside Tercih ücreti ve anlaşmalı bankalar oldu. İşte detaylar.

KPSS 2020/14 Tercih Ücreti Ne Kadar? Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Ölçme, Sçeme ve Yerleştrme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/14 kapsamında 12 bin personel alımı yapacak. tercihlerin 01 Aralık 2020 tarihi ile başlamsının ardından adayların en çok merak ettiği konulardan birisde tercih ücreti ve anlaşmalı bankalar oldu.

Adayların tercih işlemleri geçerli sayılması için Tercih ücretini ödemeleri gereklidir. yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM üzerinden Sağlık Bakanlığının 12 Bin Personel alımı ilanına tercih yapacak adaylar tercih ücreti olarak belirtilen 20 TL'yi ödemeleri gerekmektedir. Tercih ücreti tercih işlemlerinin tamamladıktan sonra yapılacak. Tercih Ücreti 01 Aralık 2020 tarihi ile 07 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak.

ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİNİR?

Adaylar tercih ücretini ÖSYM üzerinden veya Bankalara yapmaları gereklidir. ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. 

Bankadan ödeme yapmak isteyen adaylar ise 1-7 Aralık 2020 tarihleri arasında aşağıdaki bankalara gerçekleştireceklerdir.

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden yerleştirme ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını gözönünde bulundurmalıdır.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

YORUM EKLE