KPSS 2019/1’de MKE ve DHMİ Memur Alımında En Düşük KPSS Puanları

KPSS 2019/1 tercihlerinde en düşük puanlı MKE ve DHMİ tercihlerinde bulunmak isteyen adaylar bilgilere ulaşabilirler.Haberin detayları sitemizdedir.Takipte kalın

KPSS 2019/1’de MKE ve DHMİ Memur Alımında En Düşük KPSS Puanları

KPSS 2019/1 kapsamında adaylar bu ay başında tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Sonrasında ÖSYM tarafından tercih sonuçlarını beklemeye başlayan adaylar için sonuçlar 28 Temmuz’da açıklanmıştı. Bu kapsamda MKE ve DHMİ alım yapan iki kamu kurumu olmakla birlikte kuruma yapılan atamalarda adayların en düşük ve en yüksek puanlar da belli oldu. İşte iki kuruma yapılan atamalarda adayların yerleştiği en düşük KPSS puanları.

MKE KPSS 2019/1 En Düşük Puanlar

Makine Kimya Endüstrisi KPSS 2019/1 kapsamında farklı pozisyonlarda 168 kişi alınmış olup adayların ilgili pozisyona ait en düşük ve en yüksek puanları şu şekilde yer almıştır.

Ortaöğretim Mezunu

Ön Lisans Mezunu

Lisans Mezunu

DHMİ KPSS 2019/1 En Düşük Puanlar

KPSS 2019/1 kapsamında en çok alımı gerçekleştiren kurumlardan biri olan DHMİ ise toplamda 226 kamu personeli alımı gerçekleştirmiş olup farklı öğrenim seviyeleri ve farklı pozisyonlarda istihdam edilen adayların en düşük ve en yüksek KPSS puanları şu şekilde yer almıştır.

Ortaöğretim Mezunu

Ön Lisans Mezunu

Lisans Mezunu

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 23:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE