KPSS 2019/1 Lisans Mezunu Memurluk İçin En Düşük Puanlar

KPSS 2019/1 Lisans Mezunu Memurluk İçin En Düşük Puanlar hakkında sn dakika gelişmeleri sitemizden bulabilirsiniz.KPSS 2019 lisans mezunları tercih puanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2019/1 Lisans Mezunu Memurluk İçin En Düşük Puanlar

Birçok lisans mezunun merakla beklediği 2019 KPSS/1 dönemine ait tercihler için beklenen kılavuz bugün yayınlandı. Birçok kamu kurumunun ortaöğretimden lisansa kadar farklı öğrenim derecelerinden yapacakları alımlarda lisans mezunu adaylardan memur kadrosuna başvuru yapacaklar için bu yıl alım yapacak olan kurumların en düşük alım puanlarını sizin için listeledik. İşte 2019 KPSS/1’de alım yapacak olan kurumların geçtiğimiz senelerde yaptıkları en düşük puanlar:

  • Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz sene de lisans mezunları arasından memur alımı yapmış olup bu alımda en düşük 73,13897 puan ile alım gerçekleştirmiştir.
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüde geçtiğimiz sene memur alımında en düşük 76,01927 puan ile alım gerçekleştirmiş olup bu sene de lisans mezunları arasından alım yapacaktır.
  • Elektrik İletiş A.Ş. tarafından bu sene de lisans mezunları arasından alım yapılacak olup kurumun 2017’de gerçekleştirdiği memur alımında en düşük 83,49368 puanla alım gerçekleşmiştir.
  • Lisans mezunları arasından memur alımı yapacak olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz sene de memur alımı yapmış olup en düşük 83,71571 puanla alım gerçekleştirmiştir.

Bu kurumların yanı sıra Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurumlar da lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek olup bu noktada bazı kurumlar 2 yıldan sonra ilk kez memur alımı gerçekleştirecektir.

YORUM EKLE