KPSS 2019 Yerleştirme Takvimi Yayımlandı!

Yaptığımız haberlerin ardından, adayların merakla beklediği KPSS 2019 yerleştirme takvimi, DPB tarafından yapılan duyuruyla kamuoyuna aktarıldı.

KPSS 2019 Yerleştirme Takvimi Yayımlandı!

Her yıl aynı tarihte açıklanan KPSS yerleştirme takvimi bu 1 ay gecikmiş, adayların tarafından çok sayıda geri bildirimler gerçekleştirilmişti. Adaylardan gelen talepler ve geri bildirimler doğrultusunda yaptığımız haberde KPSS yerleştirme takviminin ve sıanv tarihlerinin açıklanmadığına değinmiş, seslerini gündeme taşımaya çalışmıştık. Yaptığımız haberlerin ardından, milyonlarca adayın merakla beklediği KPSS 2019 yerleştirme takvimi kamuoyuna açıklandı. Yapılan duyuruda kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için kpss 2019, kpss yerleştirme takvimi yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan duyuruda sınavlara ve tarihlerine yer verildi. Yapılan duyurunun ardından, sınav tarihlerinin açıklanmasıyla beraber tercih süreçleri de netlik kazandı. DPB tarafından yapılan duyurunun detaylarına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

DPB duyuruyu yayımlandı, tarihler netleşti

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) yayımladığı duyuruda KPSS 1. Yerleştirme için; DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması tarihini 11 Mart - 24 Mayıs 2019 tarihlerini aktarırken; KPSS 2. yerleştirme için 05 Ağustos - 18 Ekim 2019 tarihlerini aktardı. Yayımlanan duyuruda da belirtildiği üzere ÖSYM tarafından 1. tercihlerin alınması 09 - 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında, 2. tercihlerin alınması ise 03 - 12 Aralık 2019 tarihleri olarak aktarıldı.

Tüm KPSS haberleri, ekonomi haberleri ve memur alım ilanlarından ilk siz haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Uygulamalarımız ücretsiz olarak uygulama mağazalarında kullanıma sunulmuş durumdadır.

iOS> Tıklayın

Android> Tıklayın

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 2 yıl Önce

Böyle bir başvuru yok