KPSS 2018/2 Tercihlerinde İki Ayrı Bölümden Mezun Adaylar Her İkisinden Tercih Yapabilir Mi?

Kamu kurumlarına memur alım tercihleri KPSS 2018/2 puanları üzerinden yürütülürken, iki ayrı bölümden mezun olan adayların, iki farklı kadroyu tercih edip edemeyeceği soruları yöneltiliyor. İki ayrı bölümden mezun adaylar, her ikisinden de tercih yapabilir mi? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

KPSS 2018/2 Tercihlerinde İki Ayrı Bölümden Mezun Adaylar Her İkisinden Tercih Yapabilir Mi?

KPSS 2018/2 tercih işlemleri 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında yürütülecek. Milyonlarca aday için ilanedilen kadrolar dahilinde tercih işlemleri yapılacak. Adaylar, mezun oldukları eğitim düzeyi üzerinden aldıkları KPSS puanlarıyla tercihlerini gerçekleştirecekler. Tercih işlemlerini yapmak isteyen ve detaylı bilgi arayışında olan adaylar, KPSS tercihleri nasıl yapılır haberimizi okuyabilirler.

Okumak için tıklayınız.

KPSS 2018/2 alımları için tercihlerini gerçekleştirecek adayların bazı sorularına hem Facebook grubumuz üzerinden hem de mail üzerinden yanıt vermeye çalışıyoruz, ne yazık ki tüm sorulara cevap vermek ve yardımcı olmak gibi bir imkanımız yok. Yüzbinlerce kişinin yer aldığı bu gruplarımızda, adaylarımızın bazılarının iki farklı bölüm üzerinden mezun olduklarını ve tercihlerini yaparken bir noktada takıldıklarını öğrendik. Bize ulaşan ziyaretçilerimiz, tercih sürecine yönelik bu noktadaki soru işaretlerini yönelterek yanıtlamamızı istediler.

İKİ AYRI BÖLÜMDEN MEZUN OLAN ADAYLAR HER İKİSİNDEN TERCİH YAPABİLİR Mİ?

Adayların tercih süreci için kafalarına takılan bu soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Bir kişi eğer iki ayrı bölümden mezun olmuşsa, iki bölümü için de ilgili KPSS puanını kullanarak tercih yapabilir. Öyle ki, memurluk kadrolarında da zaten bu durum belirtilmiştir. Tercihlerini iki bölümden de kullanabilecek olan adaylar, ilgili nitelikleri ve özel koşulları taşımalıdırlar. Eğer aday, tercih edilen kadronun şartlarını ve niteliklerini barındırıyorsa, elbette iki bölümden de tercihini gerçekleştirebilir. Tercih sürecine yönelik daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor ya da bilgilendirmelerimizi kaçırmamak istiyorsanız mobil uygulamalarımızı indirerek, tüm paylaşımlarımızdan cep telefonunuza bildirim alabilirsiniz.

Uygulamalarımız için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 01:09
YORUM EKLE