KPSS 2018/2 Puanıyla Kurumların Taleplerine Göre Personel Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı kurumlardan gelecek olan personel açığına göre memur alımı yapacak. 2018'in ilk yerleştirmesinde toplam kaç memur kadrolu olarak göreve başlayacak haberimizde bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 Puanıyla Kurumların Taleplerine Göre Personel Alımı Yapılacak

KPSS 2018/2 puanına göre talep toplama süreci başladı. Devlete ait olan kamu kurum ve kuruluşlarının yerleştirme talepleri değerlendiriliyor. 6 Ağustos'ta başlayan talep sonuçlarına göre KPSS/2 kontenjanları ve unvanlara göre dağılımı belli olacak. Personel alımı ile ilgili tüm bilgileri haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

SON TARİH 5 EKİM

Tüm kurumlar 5 Ekim tarihine kadar Devlet Personel Başkanlığına ihtiyaç duydukları unvan ve kadroları iletmek zorunda. Personel dağılımını ise Devlet Personel Başkanlığı yapacak. Unvan ve kadro ile ilgili kararı Personel Başkanlığı vermiyor. Bu süreçte ÖSYM'nin de görüşü alınıyor.

KAÇ MEMUR ALIMI YAPILACAK

2018/2 atamaları için beklentilerin oldukça düşük olduğunu söylemekte yarar var. 2018'in ilk yerleştirmesinde 1472 kadronun üzerine çıkılması beklenmiyor. 1000 ila 2000 arası memurun kadrolu şekilde işe başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 21:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE