KPSS 2018/2 Merkezi Atama Kılavuzu Yayımlanacak! Tercihler Başlıyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarıyla yapılacak 2018/2 merkezi atamalara ilişkin tercih kılavuzu yayımlanacak. Memur alımları için adayların tercihleri alınacak ve yerleştirmeler yapılacak...

KPSS 2018/2 Merkezi Atama Kılavuzu Yayımlanacak! Tercihler Başlıyor

Milyonlarca kişi tarafından katılım sağlanan KPSS sınavları sonrası, 2018/2 merkezi atama tercihleri için süreç başlıyor. Adaylar KPSS puanlarıyla merkezi atamalara yönelik tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla beraber, tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Kamuya yapılacak memur alımları için adaylar ilan edilen kadrolara tercihlerini gerçekleştirecekler ve tercih sürecinin ardından da belirtilen takvimde adayların işe yerleştirmeleri yapılacak.

KPSS MERKEZİ ATAMA TERCİH KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK

Aktarılan takvimde, tercih işlemlerinin alınmasına yönelik takvim 11 - 20 Aralık 2018 olarak aktarıldı. Bu bağlamda milyonlarca aday tercihlerini bu tarihler arasında gerçekleştireceklerinden, merkezi atamalara yönelik tercih kılavuzlarının da yayımlanması beklenmektedir. Tercih kılavuzu en geç 11 Aralık tarihinde kamuoyuna duyurulmuş olacak. Bu kılavuzda, tercih işlemlerinin nasıl yapılacağı, adayların tercihlerinde gösterebilecekleri kadrolar, kamuda memur alımının yapılacağı kadrolar, kadroların kodları, nitelik kodları gibi bazı detaylar yer alacak. İlgili kadrolara yapılan memur alım sürecinde, adayların bilmesi gereken tüm detaylar yine isinolsa.com adresi üzerinden duyurulacak.

MEMUR ALIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE DÜŞÜK PUANLA MEMURİYET İHTİMALİ BULUNAN KADROLAR

Kılavuzun yayımlanmasıyla beraber alımın yapılacağı kadrolar kesinlik kazanacak. Bu bağlamda adayların dikkat etmesi gerekenler, düşük puanla memuriyet imkanı sunan kadrolar gibi detaylar mobil uygulamalarımız aracılığıyla ziyaretçilerimize ulaştırılacaktır. Tercih süreci boyunca tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Ayrıca tercih sürecinde yardımlaşmak amaçlı kurduğumuz Facebook grubuna da katılarak tüm gelişmelerden haberiniz olabileceği gibi, kadın-erkek diğer adaylarla yardımlaşma imkanına da sahip olabileceksiniz.

Mobil uygulamalar için tıklayınız.

Facebook grubumuz için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 13:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Orta ögretimhemşire hemşir atamalarında kaç puanı olanlar tercih yapabicek açıklanırsa iyiolurgeçen sene tercih yapanlar her tercihte para yatırdı saatlerce tercih yaptı her baktıklarında bir yere yerleşmedinizyazısı çıktı yazık ğunah insanlar emek veriyor bir ümit atanır iz diye ya açıklama yapılsın bu puanın altı atama yapmıyoruz diye boşuna gençler ümitlenmesin dünya ne garip oldu eskiden atayacak hemşirebulamaz Ken 50 puanla atama yaparken şimdi 60 70 alana burun kıvırır olduk 90 100 altı atanamıyor zaten birdaha bu kadar hemşire hemsir bulamayız atamaları çok zorlaştı öğrenciler başka meslekleri tercih edeceklerdirgençler bu kadar kutsal zor bir mesleğe Gönül lütfen biz puan peşindeyiz bunlar bu okulu iyi derecelerde bitirdi sağlık bakanlığından sağlık mesleklisesidiplamalıları var ama atamaya gelince yok bu kadar genç ne olacak tercih ettikleri okulun pişmanlığını yaşasınlar yoksa 50 yaşına kadar sınava mı girsinler atama bekliyoruz saygılarımla