KPSS 2018 Lise, Önlisans ve Lisans Memur Atamaları Tercih Kılavuzu Bekleniyor

Kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik yürütülecek KPSS merkezi atamaları için tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? KPSS merkezi memur atamaları için tercihler ne zaman yapılacak sorularının tüm yanıtları haberimizde...

KPSS 2018 Lise, Önlisans ve Lisans Memur Atamaları Tercih Kılavuzu Bekleniyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Lise düzeyi sonuçları açıklandı. Yürütülecek memur atamaları ve memur alımları için adayların gözü KPSS tercih kılavuzunun yayımlanmasında. Milyonlarca kişi için KPSS tercih kılavuzları yayımlanacak ve merkezi atama tercihleri yapılacak. Bu alımlarda adaylar ilgili puanları üzerinden tercihlerini yaparak kamuda memuriyet adımı atacaklar. Tercih kılavuzunda kadrolara yönelik personel alım işlerinin yürütülmesi adına adayların dikkat etmesi gerekenler ve tercih sürecine dair bilinmesi gerekenler yine isinolsa.com adresi üzerinden ziyaretçilerimize duyurulacak.

2018 KPSS Tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

ÖSYM tarafından KPSS tercih kılavuzlarının çok yakın zamanda yayımlanması bekleniyor. Yürütülecek tercih işlemleri için henüz kılavuzun yayımlanması adına net bir tarih bulunmuyor. Bu alımlar için tercihler 11-20 Aralık 2018 tarihi itibariyle yapılacak. Milyonlarca aday için kamuya girişin önemli bir adımı olan bu tercih döneminde, adaylar hayalini kurdukları pozisyonlara başvuruda bulunarak, memuriyet hayalini yakalamaya çalışacaklar.

Tercihlere yönelik bilgilendirmeler

Tercih kılavuzu yayımlandığı andan itibaren süreçlere dair bilinmesi gerekenleri, geçen senelerde düşük puanla alım yapan kadroları ve kontenjan dağılımlarına yönelik bilgilendirmeleri, ÖSYM tarafından yayımlanan istatistiklerle birlikte ziyaretçilerimize aktarmaya çalışacağız. İlgili tercih sürecinde websitemizi ziyaret etmenizi öneririz. Tercih sürecinde yardımlaşmak ve bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla kurduğumuz Facebook grubumuza katılarak, bilgi paylaşımını hızlandırabilirsiniz. Facebook grubumuza katılan adaylar, tercih sürecinde diğer adaylarla yardımlaşabilir, problem yaşadığı noktalarda sorular sorarak; tercih sürecini etkin bir şekilde yürütebilirler.

Katılmak için: Tıklayınız

Uygulamalar için: Tıklayınız (İlanlar ve tercihler anlık olarak bildirim gönderilir.)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 21:32
YORUM EKLE