KKK KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Er Alacak

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er alımı gerçekleştirecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin er ihtiyacını karşılamak üzere KPSS şartı olmadan ayda 3 959 TL ile sözleşmeli er alacak. Sizde başvuruda bulunmak için haberin devamını inceleyiniz.

KKK KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Er Alacak
KKK KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Er Alacak
Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er alımı gerçekleştirecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin er ihtiyacını karşılamak üzere KPSS şartı olmadan ayda 3 959 TL ile sözleşmeli er alacak. Sizde başvuruda bulunmak için haberin devamını inceleyiniz.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapmış olduğu duyuruya göre bünyesine er alımı yapacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar aşağıda verilen ve aranan niteliklere uygun olmaları gerekmektedir. Ayrıca alt kısımda istenilen bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.
BAŞVURU KOŞULARI:
a. Kimler Başvurabilir, Başvuru Koşulları Nelerdir?

Sözleşmeli erliğe aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurabilir.
Başvuru Koşulları:
(1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
(2) En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 tarihi ve sonrasında doğanlar),
(3) En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 tarihi ile 31 Aralık 1995 tarihleri arasında doğanlar),
(4) Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
(5) Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,  
(6) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
(7) Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HAGB) karar verilmiş olsa dahi;
(a) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından,
(b) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,
(c) 22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak,
(8) Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,
(9) Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi  almış olmak,
(10) Boy ve kilo oranları tablosunda  belirtilen değerler içerisinde bulunmak,
(11) Yapılacak olan fiziki yeterlilik testi ve mülakatlarda başarılı olmak,
(12) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,
(13) Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden “...sözleşmeli er olur.” kararlı sağlık raporu almış olmak,
(14) Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.
UYARI: Ön başvuruda bulunan adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, sınavın veya temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (tertip edilmiş olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.
b. Başvuru Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

(1) Adaylar ön başvurularını TABLO-1’deki faaliyet takvimine uygun olarak 01 Ocak 2015 tarihinden itibaren Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra TABLO-2’de bulunan dilekçeye ön başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. Başvuruların ne zaman sonlandırılacağı 2015 yılı içerinde tekrar yayımlanacaktır.
(2) Adayların çevrimiçi (online) başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada, her bir aday için aday numarası otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir.
(3) Ön başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde bu aday numarası kullanılacağı için, adayların bu numaraları kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir. Çevrimiçi (online) başvuru formu T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve aday numarası bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.
UYARI: Genel ağ (internet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.
Ayrıca ilanın tam metin kılavuzunu inceleyek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
İlanın Tam metni kılavuzu için Buraya Tıklayınız.
Başvuru yapmak için ve daha ayrıntılı bilgi almak için //www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Sozer.aspx  bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:43

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 5 yıl Önce

Bu yaş şartı saç.ma.lık. 30 hatta 35 yaşındaki adamın dirayetinden supheniz mi var. 29 yaşındayım başvuru yapmak istiyorum ama maalesef olmuyor.

Naci topuz
Naci topuz - 5 yıl Önce

Lütfen benide alın askere

Osman
Osman - 5 yıl Önce

25 yaş nedir arkadasş vatan candır vatan anadır vatan herşeydir ne mutlu türküm diyene .....

Ibrahim unal
Ibrahim unal - 5 yıl Önce

Yaşım 32 tüm şartlara uyuyorum maaş istemiyorum vatanın milletini devletini seven bir insanım gönüllü olarak askerlik yapmak istiyorum VATAN SANA CANIM FEDA...sizden rica ediyorum doguda askerlik yapmak istiyorum canı gönülden ...şehitler hiçbir zaman ölmez vatanımızi kimse bbilemez.

Yılmaz,
Yılmaz, - 5 yıl Önce

Yas 1985ve sonrasi olsa i i olur

kahraman türkiye
kahraman türkiye - 5 yıl Önce

yaşı 35 yapın