EKPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı atama başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından beklenen tercih kılavuzu da yayınlandı.

EKPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Ülkemizde engelli adayların ezilmemesi ve onlarında memur statüsünde çalışması için pek çok çalışma yapılmaktadır. Engelli adaylar için kura çekimi yapılmakta ve bu kura çekimleri sonucunda kazanan adaylara memurluk verilmektedir. Bu adaylar hizmetli, çaycı, hademe gibi pozisyonlarda çalışmakta fakat memur olarak istihdam ettiği için kedini güvenceye almaktadır. Ayrıca daha yüksek pozisyonda çalışmak isteyen engelli adaylarında önü açılmaktadır. Eğitim hayatları boyunca yardımlar almaya devam eden engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlenmekte ve bu sınava adayların katılması teşvik edilmektedir. EKPSS ile KPSS arasında pek fark yok sadece ortam farklı denildiğinde yanlış olmayacaktır. Bu sınava giren adaylar da boş kadrolara başvurarak memur olabilmektedir.

Merakla Beklenen EKPSS/KURA Tercih Kılavuzu

Engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı / Kura Çekimi başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün tercih kılavuzu da yayınlandı. Söz konusu başvurular ile toplam  6 bin 113 engelli memur alımı yapılacak. Alım yapılacak olan adaylar ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olarak ayrılmış olup ilkokul mezunu 220 kişi, lise mezunu bin 514 kişi, önlisans mezunu bin 340 kişi ve lisans mezunu bin 39 kişi alınacak. Yayınlanan tercih kılavuzunu indirmek ve detaylar ile tercih yapılabilecek kadroları görebilmek için hemen aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/EKPSS/KURATERCIH/KURATERCIH_KILAVUZU12072016.pdf
YORUM EKLE
YORUMLAR
Era
Era - 4 yıl Önce

Ikinci bir tercih hakkı verirsin tercih süresini darbe olaylarından sonrA kaçırdık kaçırdık vatana sahip çıktık yine çıkarız ama engelliler ise yarar diyorlar bize ikinci tercih hakkı verilsin