EKPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı atama başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından beklenen tercih kılavuzu da yayınlandı.

EKPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Ülkemizde engelli adayların ezilmemesi ve onlarında memur statüsünde çalışması için pek çok çalışma yapılmaktadır. Engelli adaylar için kura çekimi yapılmakta ve bu kura çekimleri sonucunda kazanan adaylara memurluk verilmektedir. Bu adaylar hizmetli, çaycı, hademe gibi pozisyonlarda çalışmakta fakat memur olarak istihdam ettiği için kedini güvenceye almaktadır. Ayrıca daha yüksek pozisyonda çalışmak isteyen engelli adaylarında önü açılmaktadır. Eğitim hayatları boyunca yardımlar almaya devam eden engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlenmekte ve bu sınava adayların katılması teşvik edilmektedir. EKPSS ile KPSS arasında pek fark yok sadece ortam farklı denildiğinde yanlış olmayacaktır. Bu sınava giren adaylar da boş kadrolara başvurarak memur olabilmektedir.

Merakla Beklenen EKPSS/KURA Tercih Kılavuzu

Engelli adaylar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı / Kura Çekimi başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün tercih kılavuzu da yayınlandı. Söz konusu başvurular ile toplam  6 bin 113 engelli memur alımı yapılacak. Alım yapılacak olan adaylar ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunu olarak ayrılmış olup ilkokul mezunu 220 kişi, lise mezunu bin 514 kişi, önlisans mezunu bin 340 kişi ve lisans mezunu bin 39 kişi alınacak. Yayınlanan tercih kılavuzunu indirmek ve detaylar ile tercih yapılabilecek kadroları görebilmek için hemen aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

//dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/EKPSS/KURATERCIH/KURATERCIH_KILAVUZU12072016.pdf

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Era
Era - 4 yıl Önce

Ikinci bir tercih hakkı verirsin tercih süresini darbe olaylarından sonrA kaçırdık kaçırdık vatana sahip çıktık yine çıkarız ama engelliler ise yarar diyorlar bize ikinci tercih hakkı verilsin