DKK KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Er Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı er alımı gerçekleştiriyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin er ihtiyacını karşılamak üzere KPSS şartı olmadan ayda 3959 TL maaş ile Sözleşmeli Er alımı gerçekleştirecek. Sizde başvuruda bulunmak için haberimizin devamını inceleyiniz.

DKK KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Er Alacak
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alacak
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı er alımı gerçekleştiriyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin er ihtiyacını karşılamak üzere KPSS şartı olmadan ayda 3959 TL maaş ile Sözleşmeli Er alımı gerçekleştirecek. Sizde başvuruda bulunmak için haberimizin devamını inceleyiniz.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 31 Temmuz 2015 tarihli yapmış olduğu duyuruya göre bünyesine Sözleşmeli Er Alım yapacak. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını aşağıda verilen nitelikler dahlinde gerçekleştirebilirler. Başvurular 31 Temmuz 2015 tarihi ile 31 Ağustos 2015 tarihleri arasındadır. Sizde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ailesine başvuruda buunmak için aşağıda verilen bilgileri inceleyiniz.
BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
2. Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı;
a. İlköğretim (ortaokul) mezunları için;
(1) En az ilköğretim (ilkokul/ortaokul) mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (Kılavuzda belirtilen okullara denk yurt dışındaki okullardan mezun olan adaylar, lisans/önlisans için Yükseköğretim Kurumu (YÖK)’ndan, ortaöğretim için Mili Eğitim Bakanlığı (MEB)’ndan denklik belgesi alacaktır.)
(2) Askerlik hizmetini yapıyor/yapmış olmak,
(3) İlköğretim mezunu olup sözleşmeli er olmak için başvuran adayların mükellef askerlik hizmetinden muaf tutulmaları Milli Savunma Bakanlığı onayı ile mümkün olmaktadır. Halihazırda ilköğretim mezunu adaylar askerlik hizmetini tamamladıktan sonra oryantasyon eğitimine alınacaklardır. Ancak Milli Savunma Bakanı tarafından temin sürecinde onay verilmesi halinde bu adaylar da ortaöğretim mezunu adaylar gibi ön sözleşme imzalanmasından sonra kalan mükellef askerlik sürelerini sözleşmeli er olarak geçireceklerdir.
b. Ortaöğretim(Lise)/Önlisans/Lisans mezunları için;
(1) En az ortaöğretim (lise) mezunu olmak,
(2) Mükellef askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak,
(3) Silah altında iken sözleşmeli er olarak seçilen lise mezunlarının, ön sözleşme imzalamalarına (sınav, sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturmasının tamamlanmasını müteakip eğitim birliklerine katılmalarına) kadar geçirdikleri sürenin tamamı askerlik hizmetinden sayılacak; bahse konu adaylar sözleşmeli er olarak temin edilerek ön sözleşme imzalamalarını müteakip mükellef askerlik hizmetinden ayrılarak sözleşmeli er oryantasyon kursuna alınacaklardır. Mükellef askerlik hizmetinden kalan süreleri sözleşmeli er olarak tamamlattırılacaktır. Sözleşmeli erlikte geçirilen sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır.
3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1990-31 Aralık 1995 tarihleri arasında doğanlar),
4. Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,
5. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak istihdam edilmemiş olmak,
6. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
7. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HAGB) karar verilmiş olsa dahi;
(a) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden, (
b) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, (c) 22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak.
8. Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,
9. Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranların birliklerince, 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununun 9’uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde örneği bulunan “SÖZLEŞMELİ ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ” doldurulacaktır. Bu belgenin “Sözleşmeli Er Olur” kayıtlı olması gereklidir.
10. Sayfa-9’da belirtilen boy ve kilo oranları değerleri içerisinde bulunmak,
11. Yapılacak olan fiziki yeterlilik testi ve mülakatlarda başarılı olmak,
12. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,
13. Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden “Sözleşmeli Er Olur.” kararlı sağlık raporu almış olmak,
14. Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.
İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil
Halil - 5 yıl Önce

Ben başvuru yapmak istiyorum ama olmuyor neyapmak lazım

Muhammet Abdullah ASLANGÖREN
Muhammet Abdullah ASLANGÖREN - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsa herkez baş vurur

ali
ali - 5 yıl Önce

Bekar olmak sartmi birde sozlesme biymedenburaktigin zaman bi vezasi warmi

ibrahim kahraman
ibrahim kahraman - 5 yıl Önce

devletin askeri olmak şeref ve gurur vericidir

muhammet
muhammet - 5 yıl Önce

Kimliğe yasimi küçük yazmislar. Liseyi bitirdim üniversite ye gidiyorum 187boy 80 kiloyum başvuru yapsam almazlar mi kimlikte yasim 1997 doğumlu yaziyor.

zafer turgut
zafer turgut - 5 yıl Önce

Bencede yetkililer e sesleniyorum meslek lisesi bilgisayar bolumu mezunuyum yasim 28 bende basvurmak istiyorum yas sinirini 30 yapinda bizde basvuralim daha nice cevik gibi insanlar yas siniri dolayisi ile magdur durumda

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

36 yaş oluyorsa hemen geleyim

Konuralp ozmen
Konuralp ozmen - 5 yıl Önce

Bu yaş sınırı nedir arkadaş.yani 20 25 yaş arası alıp ne yapcan.yas sınırı lütfen 35 lere kadar çıkartılsin.emin olun başvuru daha çok olacaktır