Beklenen EKPSS Ataması 2019’da Yapılmayacak Mı?

2019 E-KPSS ataması merakla bekleniyor.Adaylar gün gün gelecek açıklamaları takip ediyor.2019 E-KPSS ile ilgili tüm gelişmeleri sizler için derledik.Detaylar haberde.

Beklenen EKPSS Ataması 2019’da Yapılmayacak Mı?

2019’un da sonuna yaklaşırken binlerce engelli adayının gözü kulağı ÖSYM tarafından açıklanacak olan EKPSS tercihleriile ilgili tarihin açıklanmasında yer alıyor. 2019 yılında gerçekleştirilmesi beklenen engelli personel atamasına ilişkin takvimin açıklanması ve tercihlerin yapılması için binlerce aday, gelecek olan açıklamayı bekliyordu. Bu noktada önemli olan unsur 2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarının belirleyeceği engelli kadrolarının yeterli bir seviyeye ulaşması olacak. Bu sebeple istenilen sayıya ulaşılamaması durumunda 2019 yılında EKPSS ataması yapılmayabilir.

ÖSYM Açıklama Yapmadı

2018 yılında yapılan EKPSS sınavı sonrası adaylar kendilerine tahsis edilecek olan kadrolara ilişkin kılavuzu bekleme başlamıştı. 2019 yılı için gerçekleşecek olan alıma yönelik ise Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Adayların merakla beklediği EKPSS tercihleri ise kılavuzun yayınlanmasından hemen sonra yapılacak. Bu doğrultuda ise ilk olarak kılavuzun yayınlanması gerekmektedir.

2017 senesi için yapılan EKPSS atamalarında kılavuz yayınlandıktan sonra 12 ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında adaylar 2018/1 EKPSS tercihleri ise yine 8 ile 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşmişti. 2018/2 dönemine ilişkin tercihler ise 29 – 7 Aralık 2018 tarihlerinde yapılmıştı.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı ile Bakan Selçuk Görüştü

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde 2019 yılında yapılması beklenen engelli atamalarına ilişkin Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli ile Aile Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasında bir görüşme gerçekleşti. Görüşme sonrasında konfederasyon başkanı tarafından yapılan açıklamada, kurumların boş engelli kadrolarını ekim sonuna kadar bildirmek zorunda olduklarından ve bu bildiride yeterli sayıda kurumdan geri dönüş alınamaması durumunda 2019 yılında EKPSS ataması yapılamama ihtimali olduğu bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 yıl Önce

verilen sözlerin hangi biri tutuldu ki bu tutulsun ne hükümlü ne de engelli alınıyor yazık!

Zabit
Zabit - 2 yıl Önce

Laf istemiyoruz o sandık artık Atama istiyoruzzz

mustafa dağ
mustafa dağ - 2 yıl Önce

ekpss atamasının yapılmaını istiyorum yaşamım
çok zor durumdayım

Sefer
Sefer - 1 yıl Önce

Bakan hanfendiyi dinlemiyorlar sozunu geciremiyor

Sefer
Sefer - 1 yıl Önce

Bakan hanfendiyi dinlemiyorlar sozunu geciremiyor

Sefer
Sefer - 1 yıl Önce

Bayan bakan hamfendi alim yapilacak dedi. Almadilar. Acaba sozu gecmiyor mu