2018/1 KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 temmuz tarihi ile tamamlanacak olan tercih kılavuzunda 1.471 memur alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans adayları KPSS puanlarına göre başvuru yapabilecek. ÖSYM tarafından gerçekleşen 2018/1 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018/1 KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 temmuz tarihi ile tamamlanacak olan KPSS tercihleri ile 1.471 memur alımı yapılacak. Adaylar Lise, önlisans ve lisans adayları KPSS puanlarına göre başvuru yapabilecek.

Kamuda memur olmak isteyen adaylara yönelik olarak merkezi atama ile yapılacak olan atamalar 2018/1 KPSS yerleştirmeleri 5 Temmuz tarihinde tamamlanacak. Yerleştirme işlemleri yapacak olan adaylar için son saatler yaklaşırken, tercihlerini yapamayan adaylar için yapılması gerkenleri işin olsa sitemizde paylaşmış olduğumuz haberleri inceleyebilirler. Diğer yandan KPSS yerleştirme işlemlerininin tamamlanmasıyla memur olma hayallerine kavuşacak olan adaylar için geri sayım başlayacak. KPSS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018/1 TERCİH SONUÇLARI

Yerleştirme takvimine göre sonuçların ne zaman açıklanacağı için bir tarih verilmediği görülmekte. Diğer yandan ÖSYM tarafından daha önce yapılan yerleştirmelerde başvuruların tamamlanmasının ardından 15 ile 20 gün aralığında sonuçlar açıklanmakta. Buna göre sonuçların ortalama olarak 20 Temmuz ile 27 Temmuz tarihleri arasında açıklanmasını tahmin etmekteyiz. Buna karşın resmi olarak açıklamanın ÖSYM'den yapıldığını hatırlatmak isteriz. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 15:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Çocuk gelişimi önlisanslar yine açıkta kalacağı için artık hiç kimseden bir beklentimiz Yok!! Ne sesimizi duyan var ne de duyurmaya çalışan birileri! Adaletsizlik buna denir.

İsmai Oflaz
İsmai Oflaz @Fatma - 4 yıl Önce

Fabrika açıp üretmek, tarımı çoğaltmak, küçükbaş ve büyükbaş hayvan üretmek vs. Üretmezsek çoğaltmazsak doları düşüreceğiz.

İsmai Oflaz
İsmai Oflaz @Fatma - 4 yıl Önce

... Çok güzel kıraathane aç. Lâkin fabrika da aç, eğitim için açıyorsan insanların iş durumu için bir şeyler aç. İlla ki siz devlet olarak daha iyi biliyorsunuz lakin bende gördüğümü söylüyorum....

İsmai Oflaz
İsmai Oflaz @Fatma - 4 yıl Önce

Fatma arkadaşımız gayet bariz bir durum da olduğunu dile getirmiş. Üniversite ön lisans mezunu anlaşılan boşta iş bulamıyor. Bitirdiği bölümle alakalı. Sayın milletin yaptığı devlet, çok güzel kıraatjane