2018 Lisans KPSS Sonuçları Açıklandı!

2018 yılı Lisans KPSS sonuçları nihayet açıklandı. Daha önce ÖSYM tarafından bayram sonrasına denk gelen haftada açıklanacağı söylenen sınav sonuçları, açıklandı. 

2018 Lisans KPSS Sonuçları Açıklandı!

Milyonlarca insanın merakla ve heyecanla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı. 2018 yılının Lisans mezunu ve son sınıf öğrencilerinin girebildiği sınav sonuçlarıyla, binlerce insana devlet memuru olabilme fırsatı sunulmaktadır. 2018 KPSS Sınav Sonuçları, normalde Cuma günü açıklanacak diye beklenirken; ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile 29.08.2018 Çarşamba günü açıklanmış oldu.

Sınav Sonuçlarına Nasıl Bakabilirim?

2018 yılı KPSS Sınav Sonuçlarına ulaşabilmek için, ÖSYM’nin Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapmanız gerekecektir. Aday şifresi bilenlerin ais.osym.gov.tr adresinin sağ üst köşesinde bulunan ‘’Sisteme Giriş’’ bölümünden TC Kimlik Numarası ve şifreleriyle; bilmeyenler için ise; e-devlet şifresiyle giriş yaparak sorgulama yapmaları mümkündür. E-Devlet şifresiyle sorgulama yapmak isteyenler için ise; ‘’E-Devlet ile Giriş’’ bölümüne tıklayıp, TC kimlik numarası ve E-Devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra, sol tarafta yer alan ‘’Sonuçlarım’’ kısmına tıklayıp, 2018 KPSS Sınav Sonucu bölümünden sorgulamaları mümkündür.

SONUÇ EKRANI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 3 yıl Önce

Puanlar süper yüksek geldi işşAllah alımlarda bi okadar olur

Ibrahım duloglu
Ibrahım duloglu - 3 yıl Önce

2018-2019 meb norm kadro çalışması başlamadan önce 3600 ek gösterge yasası çıksa, öğretmenlere emekli olma izni verilse sonrasında norm kadro çalışması yapılsa, ogretmen ihtiyacı ücretli öğretmenlikle karsilanmasa ne güzel olur.

SIRADAKİ HABER