2018 KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak? KPSS 2. tercihler hakkında merak edilenler haberimizde...

2018 KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren KPSS tercihlerine yönelik olarak takvim ÖSYM tarafından yayımlanarak kamuoyuna aktarılmıştı. Bu takvimde KPSS 1.tercih işlemleri, 2.tercih işlemleri detaylı olarak belirtilmişti. Yayımlanan takvimde aktarılan tüm detayları sizlere ulaştırıyor olacağız. KPSS Önlisans düzeyinde uygulanan sınav için sınav soru ve cevaplarıyla alakalı haberimizi gündeme almıştık, bu haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

ÖSYM soru ve cevapları yayınlamıştı

06 Kasım 2018 saat 17:00 itibariyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, Önlisans düzeyinde gerçekleştirilen sınavın soru ve cevaplarının açıklandığını iletmiştik. 2018 KPSS Önlisans sınav soru ve cevaplarına ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ. Yayımlanan soru ve cevapların ardından milyonlarca aday tarafından kpss tercihleri ne zaman yapılacak? kpss tercih işlemleri ve kpss başvuru süreçleri gibi sorular aldık. Uygulanan Önlisans sınavının sonuçlarının da açıklanmasının ardından tercih süreci içerisine girilecek. Bilindiği üzere 1. tercih işlemleri yapılmıştı. Önlisans sonuçlarının açıklanmasıyla 2.tercih işlemleri başlatılacak ve milyonlarca kişinin kamudaki memuriyet alımına yönelik başvuruları değerlendirmeye alınacak. Yaklaşık olarak 3 hafta sonra açıklanması beklenen Önlisans KPSS sonuçlarının ardından adaylar 11 ile 20 Aralık 2018 tarihleri arasında KPSS 2.tercih işlemlerini yapabilecekler.

Memur adayları yardımlaşma grubu

2.tercih süreçlerinde diğer memur adaylarıyla yardımlaşma ve bilgi almak amacıyla kurduğumuz Facebook grubumuza katılmayı unutmayınız. Böylelikle takıldığınız noktalarda diğer adaylara danışabilir, problemlerinizin çözümü için destek alabilirsiniz.

Facebook grubu için TIKLAYINIZ

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 2 yıl Önce

Herkese merhabalar öncelikle.Ben lise son sınıf öğrencisiyim daha mezun olmadım ve kpss ortaöğretim sınavına girdim . Aldığım puanla sizce nasıl bir yol izlemeliyim Saygılarımla...

Musa fayda
Musa fayda @.. - 2 yıl Önce

Bende kise son sınıfım sınavım ortalma 75-85 aralığında sizce doğu dahil bi yer dıkma şansım varmı

Nazlı G.
Nazlı G. - 2 yıl Önce

Merhabalar! Ben ortaöğretim kpss sınavına girdim ve sonuçlar yarın açıklanacak. Düz lise mezunuyum. Hangi memurluklar için başvuru yapabilirim? Şütfen yardımcı olur musunuz?!