2018 KPSS Ortaöğretim (Lise) Sonuçları Açıklanıyor! (ÖSYM Sonuç Sorgulama Ekranı)

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim (lise) düzeyi sonuçları ÖSYM tarafından açıklanıyor. Sınav sonuçlarını öğrenmek ve sonuç sorgulama ekranına ulaşmak için haberimize göz atabilirsiniz...

2018 KPSS Ortaöğretim (Lise) Sonuçları Açıklanıyor! (ÖSYM Sonuç Sorgulama Ekranı)

Milyonlarca kişi tarafından katılımın sağlandığı ve 07 Ekim 2018 günü gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim (lise) düzeyi sınav için heyecanlı bekleyiş son buluyor. Merakla beklenen KPSS ortaöğretim lise sonuçları için ÖSYM sonuç açıklama ekranını kamuoyuna yansıtıyor. Kamuya girişin altın anahtarı olan KPSS ortaöğretim puanları için duyru 08 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek ve milyonlarca adayın sınav sonuçları açıklanacak. 

Heyecanlı bekleyiş son buluyor

3 milyon civarında bir katılımla gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim lise sınavı için heyecanlı bekleyiş 08 Kasım Perşembe günü son bulacak. Milyonlarca adayın sonuçları ÖSYM aracılığıyla resmi web adresi üzerinden kamuoyuna duyurulacak. KPSS Ortaöğretim lise puanıyla tercih edilebilecek kadrolar da yine isinolsa.com adresi üzerinden sizlere ulaşacak. Düşük lise KPSS puanıyla memur alımı yapan kadrolar, başvuru şekilleri ve diğer önemli bilgilendirmelere erişmek için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Ayrıca tercih döneminde yardımlaşmak için kurduğumuz Facebook grubumuza da katılarak diğer adaylarla yardımlaşabilir, tercih döneminde aktarılan önemli bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz.

Puanlar 2 yıl boyunca geçerli olacak

3 milyon katılımcının olduğu sınavda, lise düzeyinden alınan puanlar 2 yıl süreyle geçerli olacak. Adaylar 2 yıl boyunca yayımlanan tüm kamu personeli memur alım ilanlarına elde ettikleri KPSS puanıyla başvuru yapabilecekler. KPSS sonuçları üzerinden yapılan tüm memuriyet alımlarına baraj puanları ya da puan türünü karşılamaları halinde başvurularını yapıp, değerlendirme sürecine dahil olabilecekler.

Facebook grubumuz için TIKLAYINIZ

iOS için TIKLAYINIZ

Android için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Kardeş ayın 8 inde açıklandığını zaten biliyoruz kpss ortaöğretim sonucları açıklanıyor diye nie ortamı geriyorsun ki

Ramazan Göktaş
Ramazan Göktaş - 2 yıl Önce

Yaş 41 olmuş 2016 kpss 72 puan aldık hic bir işe yaramadı hakkımı helal etmiyorum.

Özgür okur
Özgür okur - 2 yıl Önce

Neden açıklanmadı halen daha