2018 KPSS Önlisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak

2018 yılı bitmeden son sınav periyotlarına yaklaşırken memur olarak atanmak isteyen adayların şanslarını deneyecek olan mezun adayların gireceği KPSS Ön Lisans sınavı ne zaman yapılacağı sınava girecek olan adaylar tarafından merakla bekleniyor. Detayları haberimize aktardık.

2018 KPSS Önlisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak

KPSS Ön Lisans sınavı ÖSYM tarafından düzenlenerek 2018 senesinin son aşamasında memur olmak isteyen adaylara yönelik olarak sunulacak. ÖSYM tarafından sınava başvuruda bulunmak isteyen adaylara yönelik başvuru tarihleri 28 Ağustos-12 Eylül 2018 tarihleri arasında sistem üzerinden başvurular alınmıştı. KPSS her yıl ÖSYM tarafından düzenlenerek memur olarak devlet kurumlarına atanmak isteyen adayların girmiş olduğu bir sınav olarak biliniyor. Atama şanslarını merkezi atamalar ile denemek isteyen adaylar KPSS'ye girerek şanslarını deniyor. Açıktan yapılan atamalarda bile adaylar KPSS tarafından belli bir puan alma zorunluluğu ile atamalarını gerçekleştirebiliyorlar.

LİSANS MEZUNLARI SINAVI TEMMUZDA OLDU

ÖSYM tarafından belirlenen sınav takvimine göre yapılan sınavlarda ilk KPSS sınavı lisans düzeyinde ki adaylar için 22 Temmuz 2018 tarihinde yapıldı. Bu sınavın ardından Ön lisans mezunu adayların başvurularını yapmış olduğu KPSS sınavı adaylar tarafından sabırszılıkla beklenmektedir. ÖSYM tarafından hızlıca tamamlanan çalışmalar ile birlikte ön lisans için başvurular 28 Ağustos-12 Eylül arası alınarak başvuru süreci tamamlandı. Başvuru süreci tamamlanan sınav tarihi ise ÖSYM takviminde yazan tarihe göre 4 Kasım 2018 de yapılarak adaylara memur olma şansı tanınacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:24

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE