2018 KPSS Merkezi Atama Tercihleri Yaklaşıyor! İşte Detaylar

KPSS Merkezi atama tercihleri 2018 yılı dönemi için tarihler yaklaşmaya başladı. Yakın zaman içerisinde KPSS tercihleri merkezi atamalara yönelik olarak uygulanacak.

2018 KPSS Merkezi Atama Tercihleri Yaklaşıyor! İşte Detaylar

Milyonlarca aday için umut ve heyecan dolu KPSS merkezi atama tercih süreçleri yakında başlayacak. Milyonlarca memur adayı KPSS Ortaöğretim/Önlisans/Lise sınavınlarından aldıkları puanlar ile merkezi atamalara tercih başvurularını yapacaklar. Adaylar kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak memur alımları için ilan edilen kadrolara tercih işlemlerini gerçekleştirecekler ve heyecanlı bir bekleyiş dönemi daha yaşanacak. Milyonlarca aday, en az KPSS 50 puanları aracılığıyla yayımlanan kadrolara başvurularını yapabilecekler.

Hangi kadrolara alımlar yapılacak?

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevin mümkün olduğu ve hemen hemen tüm memurluk kadroları için kurum ihtiyaçları dahilinde kadrolar açıklanacak. Açıklanacak bu kadrolara adaylar tercihlerini yapacaklar ve tercihlere yerleştirilme konusunda tercih sırası, diğer adaylarla arasındaki puan farkı gibi detaylar önemli rol oynamaya başlayacak. Bu bağlamda adayların geçen senelerde yapılan memurluk alımlarındaki kadrolarda, en yüksek ve en düşük puanlara göz atmaları gerekmektedir. Bu puanlar, sitemiz isinolsa.com üzerinden aktarılacak, adaylarımıza bilgilendirmeler yapılacaktır. Yürütülecek memur personel alımlarında, merkezi atama tercih süreçleri için tüm bilinmesi gerekenleri mobil uygulamalarımız aracılığıyla sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

KPSS merkezi atama tercihleri ne zaman yapılacak, kılavuz ne zaman yayımlanacak?

KPSS merkezi atama işlemlerine ilişkin tercih kılavuzunun çok yakında yayımlanması beklenmektedir. ÖSYM tarafından yayımlanan takvimde KPSS merkezi atama tercih işlemleri için belirtilen tarih 11 - 20 Aralık 2018 tarihleri arasıdır. Bu nedenle KPSS tercihlerine yönelik, lisans, önlisans ve lise düzeyi tercih kılavuzlarının ÖSYM' nin duyurusuyla her an açıklanacağını düşünmekteyiz. Tercih kılavuzu yayınlandığında bildirim almak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

YORUM EKLE