2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Soru ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2018 KPSS DHBT Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarları ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla kamuoyuna aktarıldı. Yapılan duyuruya ve DHB soru ve cevaplarına ulaşmak için haberimize göz atabilirsiniz.

2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Soru ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber adaylar tercih süreci içine girmiş bulunuyorlar. Bu bağlamda ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri üzerinden gerçekleştirilecek KPSS tercihlerine yönelik kılavuz hakkında bilgilendirmeler sitemiz isinolsa.com üzerinden ulaştırılmıştır. Tercih işlemlerini yapacak adayların dikkat etmesi gerekenler, KPSS tercihlerinin nasıl yapılacağı, nitelik kodları ve özel koşullar gibi noktalarda detaylı anlatımlar sağlanmıştır. Ayrıca ilgili haberimizde tercihlerin nasıl yapılacağıyla alakalı olarak resimli anlatım ve kılavuzların kullanım şekli de detaylıcabelirtilmiş durumdadır. KPSS 2018/2 tercihlerini gerçekleştirecek adaylar, hazırlamış olduğumuz bu kılavuzdan tercihlerini yapabilirler.

KPSS tercihleri nasıl yapılır? haberimize ulaşmak için tıklayınız.

KPSS ortaöğretim, önlisans, lisans kadroları için buraya tıklayınız.

2018-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) ÖSYM Tarafından Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada 09 Aralık 2018 tarihi itibariyle uygulanan Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavının soru ve cevap anahtarlarının yayımlandığı duyuruldu. İlgili duyuruda adayların 10 gün süreyle ilgili ekranlardan sınavın soru ve cevap anahtarlarına ulaşabileceğine değinildi. 2018-KPSS DHBT alan bilgisi soru ve cevap anahtarlarını görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak soru ve cevap anahtarlarına ulaşım sağlayabilirler. İlgili açıklama ekranında sadece soruların % 10 luk kısmına erişim imkanı sunulmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya ulaşmak ve sınav soru ve cevap anahtarlarına erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2018 DHBT Soru ve Cevapları için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 13:55
YORUM EKLE