2016/1 KPSS Merkezi Atama Tercih Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama 1 Temmuz ile sona ermişti. Merakla beklenen atama sonuçları sonunda açıklandı.

2016/1 KPSS Merkezi Atama Tercih Sonuçları Açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi her sene resmi internet sitesi aracılığı ile merkezi atama yapmaktadır. Bu merkezi atama kapsamında adaylar daha önceki yıllarda aldıkları puanlar ile kamu kurumlarına yerleşerek memur statüsünde istihdam etmeye çalışmaktadır. Merkezi Atama Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu sınavından alınan puanlar ile düzenlenmiş ve adaylar 2014 yılında aldıkları puanlar ile tercih yapmıştı. Tercihler 22 Haziran 2016 tarihi ile başlayıp 1 Temmuz 2016 tarihi ile sona ermişti. 15 liralık onay ücretini yatıran kişilerin tercihleri kabul edilmiş olup merakla beklenen sonuçlar sonunda açıklandı.

Hemen Sonuçları Öğrenin

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan bildiri ile 2016/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama kamu kurum ve kuruluşlarının tercih sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Adaylar için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuç ekranı aracılığı ile sorgulama bölümü hazırladı. Eğer sizlerde 2016/1 Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezi Atama tercihleri başvurduysanız hemen aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayıp TC kimlik numaranız ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi şifrenizi girmeniz gerekmektedir. İlgili ekranlardan yönlenerek her hangi bir kadroya yerleşip yerleşemediğinizi görüntüleyebilirsiniz. Link için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı takip ediniz.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4112
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 15:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE