2016/1 EKPSS Kadro Dağılımı Açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2016/1 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı kadro dağılımları açıklandı.

2016/1 EKPSS Kadro Dağılımı Açıklandı
Engelli adaylara Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmaktadır. Bu sınavdan puan alan adaylar kamuya memur olarak atanmak isterken eğitim göremeyen engelli adaylar daha düşük pozisyonlarda istihdam etmek üzere memur olarak kura çekilişine katılmaktadır. 2016 yılında düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 24 Nisan 2016'da yapıldı. Adaylar bu sınavın sonuçlarının açıklanmasını beklerken Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Kadroları belli oldu. Peki hangi mezuna nasıl kadro verilecek.

Tercihler Başlıyor

Yapılan açıklama da Engelli adayların memur atamalarının 13 Temmuz 2016 tarihi ile başladığı ifade edildi. Buna göre adayların en son 22 Temmuz 2016'ya kadar başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr aracılığı ile yapılacak. Buna göre İlkokul ve ortaokul seviyesinde toplam bin 220 kişi alımı yapılacağı belirtilirken, orta öğretim seviyesinde 2 bin 514, önlisans seviyesinde bin 340 kişi ve lisans seviyesinde bin 39 kişi alınacağı belirtildi. Yani toplam 6 bin 113 engelli memur alımı yapılacak. Başvuruya yakın bir zaman kala yine konu hakkında bir açıklama yapılması beklenmektedir. Önlisans ve lisans mezunu adayların yapılan açıklamadan sonra üzüntü duyduğu ortaya çıktı çünkü bekledikleri kadar kadro alamadılar.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
gülsüm adeviye
gülsüm adeviye - 3 yıl Önce

2016/2 ekpss kura çekilecekmi ne zaman çekilecek

bulent yurtasan
bulent yurtasan - 3 yıl Önce

T.C. devlet personel başkanlığı www.dpb.gov.tr

seyit
seyit - 3 yıl Önce

böyle rezillik mi olur ya biraz engellilere yardımcı olun alın 15 20 bin kışi

bulent yurtasan
bulent yurtasan - 3 yıl Önce

devlet personel başkanlığı internet adresin http.//.www.dpb.gov.tr

Bulent yurtasan
Bulent yurtasan - 2 yıl Önce

Turkiye cumhuriyet devlet personel başkanlığı www dpb.gov.tr tarafından 2016 / 1 engelli kamu personeli seçmen sınavı kardo dağılımılari açıklandı.《

Bulent yurtasan
Bulent yurtasan - 1 ay Önce

T.C başbakanlık devlet personel başkanlığı

Bulent yurtasan
Bulent yurtasan - 1 ay Önce

T.C başbakanlık devlet personel başkanlığı www.dpb.gov.tr enes polat.D.P.B.?.《