2016 KPSS/2 Merkezi Atamalar İptal Mi Olacak? Tarihler Çakıştı! 

Kasım ayında yapılması beklenen 2016/2 Merkezi Atamanın iptal olup olmayacağı gündeme geldi. Yeni takvimde tarihler çakıştı! Peki neler olacak?

2016 KPSS/2 Merkezi Atamalar İptal Mi Olacak? Tarihler Çakıştı! 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bugün sınav takviminde ciddi değişiklikler yaptı. Buna göre beklenilmeyen bir anda Kamu Personeli Seçme Sınavlarının ertelendiği haberi kamuoyu ile paylaşıldı. Önlisans mezunu adaylar için yapılan KPSS sınavı bir hafta erkene alınırken ortaöğretim mezunu adaylar için yapılan KPSS sınavı bir ay ileri tarihe alındı. Peki şimdi neler olacak?

2016 KPSS/2 Merkezi Atama Ne Zaman Yapılacaktı?

Takvimde yer alan tarihler incelendiğinde merkezi atamalar için başvuruların 14 Kasım 2016 tarihi ile alınacağı ve 23 Kasım 2016 tarihi ile son bulacağı belirtilmektedir. Ancak bu durumda tarihlerin çakıştığı görülüyor. Bilindiği gibi lise mezunu adaylar için yapılan KPSS sınavı 23 Ekim 2016 tarihinden bir ay ileriye alınarak 20 Kasım 2016 tarihine ertelendi. Bu durumda ortaöğretim mezunu adaylar girecekleri sınavdan aldıkları puanlar ile KPSS/2 merkezi atamasında başvuru yapamayacak. Peki 2016 yılının ikincisi yapılacak olan merkezi atamalar iptal mi olacak? Yoksa iptal olmayacak tarih ileri bir güne mi aktarılacak? Konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmadı ancak akıllar tamamen karıştı.

Ortaöğretim Mezunlarına Kadro Ayırılmayacak Mı?

Sosyal medyada dolaşan haberler incelendiğinde bazı kaynaklarda ortaöğretim mezunu adaylar için kadro ayrılmadığı ve ilk olarak lisans ile önlisans düzeyi adaylar için kadro ayrıldığı belirtiliyor. Kamudan alınanlar incelendiğinde bu bilginin az çok doğru olduğu görülüyor. Bakalım ilerleyen günlerde konu hakkında açıklama yapılacak mı?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 4 yıl Önce

İleri alınmak zorunda bence bu bize yapılan bir haksızlık olur yoksa

sinan
sinan - 4 yıl Önce

liseliler vasıfsız sayılıyor neredeyse, pekı madem nıye düzenlıyolar bu sınavı liselilere madem tercih hakkı olmayacak, 55 tl yatırdım haram olsun kım yaptı ise demekden başka birsey bulamıyorum..

ismail
ismail - 4 yıl Önce

Liseliler kasimda 2014 kpss puani ile tercih yapmalidir bence