2016 KPSS Ortaöğretim Sınavına Girecek Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

2016 ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavına bir aydan kısa süre kaldı. Peki sınava girecek adaylar ne yapmalı Nasıl çalışmalı? Dikkat etmeleri gereken hususlar nedir?

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavına Girecek Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi lise mezunları ya da öğrencilerine iki senede bir B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sene Sınav ÖSYM'nin aldığı karar ile bir ay ileriye ertelendi yani ortaöğretim KPSS sınavı 20 Kasım 2016'da yapılacak. Sınava bir aydan kısa bir süre kaldı peki adaylar ne yapmalı? Nelere dikkat etmelidir?

Moralinizi Yüksek Tutun

Özgüven ve moral adaylar için oldukça önemli kavramlardır. Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atama şansı bulunduğu için adayların mutlaka sınava kadar morallerini yüksek tutmalı ve kendilerini üzecek konular ile ilgilenmemelidir.

Rahat Olun

Yine KPSS'ye girecek adayların mutlaka rahat olması gerekiyor. Eğer rahat olunmaz ve endişeli şekilde olunursa sınav iyi geçmeyeceği gibi çalışılacak konulardan da aday pek fazla bilgi öğrenemez.

Düzenli Çalışın

Bazı adaylar 10 saatten fazla çalışarak sınava daha iyi hazırlanacağını düşünmektedir. Tabi ki nasıl çalışılacağı kişisel olarak değişmektedir ancak çok çalışmaktansa az ve öz çalışmak iyi olabilir. Günde sadece birkaç saat çalışan adaylar bile 85 ve üzeri puanı rahatlıkla alabilmektedir. Konuların hepsini düzenli olarak bitirmeye ve her konudan sonra testler çözerek pratikler yapmaya da özen göstermelisiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE