2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı 2016 Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı  sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

2016 KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile iki senede bir önlisans mezunu ve öğrencilerine Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Söz konusu sınaca giren adaylar yüksek puan almaya çalışarak kamuda memur olmaya çalışmaktadır. Bu sene sınav ÖSYM'nin aldığı karar ile bir hafta erkene alındı. Alınan bu tarih ile adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavına 16 Ekim 2016 tarihinde girdi. Söz konusu sınavın ne zaman sonuçlanacağına dair meraklı bekleyiş beklenirken ortaöğretim mezunlarının 20 Kasımda gireceği sınavın tamamlanması ile sonuçların beraber açıklanması beklenmekteydi. ÖSYM'den adaylara müjdeli haber geldi ve önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı.

Sonuçlar Açıklandı

Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları yapılan duyuru ile 8 Kasım 2016 tarihi ile adaylara 16.30 ile duyuruldu.
Önlisans mezunu ve öğrencilerinin girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar aşağıda ki linki takip ederek sonuçları öğrenebilirler.
ÖSYM TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek adaylar KPSS sınavından kaç puan aldığını öğrenebilir.
https://sonuc.osym.gov.tr/

Öte yandan ortaöğretim mezunu ve öğrencilerinin gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarının sınavın düzenlendiği tarihten kaç gün sonra açıklanacağı bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 11:00
YORUM EKLE