2014 2 KPSS Tercih Kılavuzunda Değişiklik Oldu

2014 2 KPSS Tercih Kılavuzunda Değişiklik Oldu ÖSYM'den duyurulan KPSS/2 Tercih klavuzu bu gün itibari ile ufak bir değişiklik meydana geldi

2014 2 KPSS Tercih Kılavuzunda Değişiklik Oldu
2014/2 KPSS Tercih Kılavuzunda Değişiklik Oldu

ÖSYM'den duyurulan KPSS/2 Tercih klavuzu bu gün itibari ile ufak bir değişiklik meydana geldi. 17 Kasım 2014 tarihinde KPSS/2 Tercih klavuzu ÖSYM'nin resmi sitesinde yayımlanmıştı. Fakat Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS 2014/2 Tercih kılavuzunda ufak düzenlemeler yapılmıştır. KPSS/2 2014 Tercih Kılavuzunda yapılan değişikler yazımızın devamındadır. DUYURU (19 Kasım 2014) KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzundan Yerleştirme İçin Tercih Yapan/Tercih Yapacak Adayların Dikkatine 17 Kasım 2014 tarihinde ÖSYM’nin //www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Devlet Personel Başkanlığı tarafından aşağıdaki düzeltmeler yapılmıştır:
1) Kılavuz metni içerisinde yer alan BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI’na; “2.10. MALİYE BAKANLIĞI Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliği’nin “Çalışma şartı” başlıklı 39’uncu maddesinde; “18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik gereği yapılan sınavlar veya benzeri sınavlar sonucunda söz konusu Yönetmeliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (B) grubu kadrolara atananlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından naklen atananlar, görevden çekilen personelden yeniden göreve atananlar ve Hazine Avukatı unvanına atananlar; atandıkları birimin bulunduğu il sınırları içerisinde fiilen iki yıl görev yapmak zorundadırlar. Bu sürenin hesabında izinli sürelerden yalnızca yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. Bu süreyi doldurmayanların kurum içi nakilleri yapılmaz.” hükmü yer almakta olup, Maliye Bakanlığının B grubu kadrolarını tercih edecek adayların, atandıkları birimin bulunduğu il sınırları içerisinde fiilen 2 yıl görev yapma zorunluluğunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.” maddesi eklenmiştir. 
2)  DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nün Tablo-2’de yer alan ARFF MEMURU kadrolarına “1101” nitelik kodu eklenmiştir. KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzu, yeni haliyle ÖSYM’nin //www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Bu değişiklik nedeniyle tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken, Tercih Kılavuzunda yapılan düzenlemelere ve değişikliklere dikkat etmeleri gerekmektedir. KPSS-2014/2’de tercih yapan/tercih yapacak adaylara önemle duyurulur. Kılavuz için buraya tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 22:47
YORUM EKLE