2010 KPSS ile Atanan Memurlar İşten Atılacak! Peki Ne Olacak? İşte Detaylar

2010 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının çalınması ile bu dönemde memur olan adayların işten çıkarılacağı belirtildi.

2010 KPSS ile Atanan Memurlar İşten Atılacak! Peki Ne Olacak? İşte Detaylar
2010 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı basında geniş yankı uyandırmaya devam ediyor. Bu sınavın eğitim bilimleri testi çalındığı ve soruları bulan öğrencilerin yüksek puan aldığı gerekçesi ile iptal edilmesi istenmiş fakat red yanıtı verilerek adayların tekrar eğitim bilimleri testine girmesi sağlanmıştı.

Aradan 6 sene geçti ancak konu hakkında hukuk mücadelesi bitmedi ve ortaya çıkan son haber ile aynı sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının da çalındığı ortaya çıktı. Buna göre yapılan araştırmalar da soruların gerçekten çalındığı ve adayların yüksek puan aldığı öğrenildi. Yapılan araştırmalar da pek çok yüksek mevkiye karı koca, eş ve dost'un girdiği gözlemlendi.

86 Bin Memur İşten Çıkarılacak

Başbakan Binali Yıldırım memurların beklemediği bir duyuruyu yayınlayarak 2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş adayların işten çıkarılacağını belirtti. Mevkiisine çalışarak girmiş adayların meslekten ihraç edilmesi söz konusu değil ancak yapılan araştırmalar ile bulunduğu pozisyona soruları çalara ulaşmış kişilerin tamamı meslekten ihraç edilecek ve bir daha memur olamayacak.

Şuana kadar 62 bin 10 kişi inceleme için görevden uzaklaştırılırken, 58 bin 611 kişi açığa alındı. Görevden çıkarılan ve ihraç edilen memur sayısı ise 3 bin 499 olarak belirtildi. Araştırmalar devam ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet taşkaynatan
Mehmet taşkaynatan - 5 yıl Önce

2010 ortaöğretim 70 üzeri puan almış bulunmaktayım ne zaman tekrar değerlendirmeye alınacak

Mehmet Taşkaynatan
Mehmet Taşkaynatan - 5 yıl Önce

2010 kpss ortaöğretim sınavında 70 üzeri puan aldım ne yapmam gerekiyor 05386490807