2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı İptal Edildi

2010 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavları iptal edildi.

2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı İptal Edildi
2010 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı basında geniş yankı uyandırmıştı. Sınav sonuçlarının açıklanması ve üzerinden zaman geçmesi ile soruların çalındığı tespit edilmiş ve mahkeme kararı ile Eğitim Bilimleri soruları iptal edilerek adayların tekrar bu sınava girmesi istenmişti. Adaylar Eğitim Bilimleri sınavına tekrar girmiş ve puanları yeniden hesaplanmıştı. Şimdi 2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylara bir şok daha duyuruldu. Mahkeme kararı ile 2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı iptal edildi. Gerekçe olarak ise soruların çalındığı gösterildi.

Şimdi Ne Olacak?

2010 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavının sorularının çalındığı pek çok avukat tarafından savcılığa götürülmüş ancak yeterli deliller tespit edilmediği için sadece Eğitim Bilimleri testinin tekrarlanması uygun görülmüştü. Aradan 6 sene geçmesine rağmen konu hakkında soruşturmalar hala devam ediyor ve basına gündem maddesi gibi başlıklar düşmeye devam ediyordu. Son dakika olarak haber servislerine düşen bilgiye göre Ankara 1. İdare Mahkemesi Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav sorularının da çalındığı gerekçesi ile sınavı iptal etti. Bundan sonra ki süreçte adaylara ne olacak alınan puanlar geçersiz mi sayılacak. Memurluklar düşecek mi? Sınava adaylar bir daha mı girecek? gibi soruların tamamı yanıtsız. İlerleyen günlerde konu hakkında açıklama bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel TÜRK
Emel TÜRK - 3 yıl Önce

ben 2010 senesi dersaneye gittim ve çok çalıştım. iyi de net yaptım ama puanım beklediğimiizden çok düşük geldi ve ben atanma şansımı kaybettim.Bir daha dersaneye gitme durumum olmadı.Şimdi 2 çocuğum var ve ders çalışacak vaktim yok.Peki benim ve benim gibilerin 6 yılı geri gelecek mi?

haydut
haydut - 3 yıl Önce

eee sınav paralarımız ne olacak ?

Canan
Canan - 3 yıl Önce

Aynen sınav için bir sürü para yatırdı milyonlarca insan resmen dolandırıcılık yapmış oldular

ibrahim
ibrahim - 3 yıl Önce

şimdi ne olacak

ibrahim
ibrahim - 3 yıl Önce

şimdi ne olacak

Hoca
Hoca - 3 yıl Önce

Bu sınav lisans düzeyinde yapılan sınav mı önlisans ve ortaöğretimi de kapsıyor mu çünkü lisans kpss nin genel yetenek ve genel kültür soruları önlisans ve ortaöğretimin sorularından farklı?